
Pārdomāts zonējums 0
Kad topošajai juristei Andai Kaņķelei vaicāju, kas ir būtiskākais studentu mājoklī, viņa vispirms min ērtu un gaišu darba zonu. – Mēs šeit dzīvojam ar draugu. Kamēr viens mācās pie datora, otrs var iekārtoties pie bāra letes, kur ir pietiekami plaša virsma darbam, – viņa skaidro un piemetina, ka, protams, jābūt arī gana plašai atpūtas zonai.
Jaunieši īrē mansardu kādā no Rīgas centra namiem. Iepatikušās senatnīgās brusas un daudzie jumta logi, kas telpas piepilda ar gaismu. – Dzīvokli iekārtojām, sākot no nulles, jo sienas bija tikai apšūtas ar rīģipsi, citi iekšējās apdares darbi nebija veikti, – atceras Anda. – Es zināju, ka gribu minimālisma stilā ieturētu interjeru gaišos toņos un tumšu koka grīdu. Pirms tam piecatā dzīvojām trīsistabu dzīvoklī un telpas bija pilnas ar mantām, ka nevarējām apgriezties.
Lai dzīvojamā telpa, kas apvienota ar virtuves zonu, izskatītos plašāka, priedes koka grīdas dēļi klāti pa diagonāli, bet, lai iegūtu kāroto brūno toni, tie tika beicēti.
Ģipškartona sienas nokrāsotas baltas (tā arī ir Andas iemīļota krāsa!), baltas ir arī flīzes virtuves zonā, vannas istabā uz sienas un grīdas. Spilgtais akcents interjerā ir koši sarkanie bāra krēsli pie letes. – Kad domājām, vai pirkt galdu vai kopā ar virtuves iekārtu pasūtīt leti, izšķīrāmies par otro variantu, jo mums ar draugu tas šķita pievilcīgāk, turklāt tā var labāk nodalīt telpu. Vienīgā problēma – kad atnāk draugi un grib ap to apsēsties, visiem nepietiek vietas.