Lai pietiktu gaismas, zem jumta logiem ierīkota darba zona.
Lai pietiktu gaismas, zem jumta logiem ierīkota darba zona.
Foto – Anda Krauze

Radošas pārmaiņas pagaidu mājoklī: kā labāk iekārtot īslaicīgu dzīvesvietu 0

Pasteļtoņu spēks

Mansarda saimniece Anda Kaņķele pārliecinājusies, ka pufs tiešām ir ļoti ērta jauniešu mājokļa sastāvdaļa, jo uz tā daudzi var sasēsties, turklāt to viegli transformēt.
Foto – Anda Krauze
Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Rudenī, kad augstskolās sākas kārtējais mācību semestris, daudzi no laukiem nākušie studenti (un ne tikai viņi) vēlas īrēt dzīvokli. To dara tāpēc, ka nav bijis vietas dienesta viesnīcā vai arī gribas lielāku mieru, neatkarību un iespēju telpas iekārtot pēc savas patikas. Kardinālas pārmaiņas īrētā dzīvoklī vai istabiņā diezin vai kāds ir gatavs veikt, bet nelielus, taču pamanāmus uzlabojumus omulībai būtu gatavi īstenot. Kā labiekārtot pagaidu dzīvesvietu?

Māksliniece Daiga Lapsa, kura, iekārtojot savus un arī draugu, radu un paziņu mājokļus, uzkrājusi interjeristes pieredzi, iesaka vispirms ķerties pie sienu atsvaidzināšanas, tās pārkrāsojot, uzlīmējot jaunas tapetes vai kombinējot abus šos sienu apdares veidus. – Man no mājas vajadzēja pārcelties uz dzīvokli ar trim mazām istabiņām. Pieradusi pie plašuma un gaišuma, sākumā jutos slikti, bet tad izdomāju, kā panākt vēlamo efektu – sienām, griestiem un arī grīdai jābūt pasteļtoņos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Spilgti, piesātināti un vēsi toņi telpu vizuāli samazina, bet siltie pasteļtoņi (gaiši zils, gaiši zaļš, gaiši rozā, gaiši pelēks, aprikožu tonis, baltā un krēmkrāsa) darbojas pretēji. Tie telpu optiski paplašina, padara gaišāku, rada tīrības un sakārtotības efektu, tāpēc piemēroti nelielām un tumšām istabām.

– Noplēsu apbružātās un vecmodīgās tapetes, kuras iepriekš samitrināju, lai vieglāk dabūtu nost. Sienas bija diezgan labā kvalitātē. Negribēju sterilu interjeru, tāpēc uz plaknes vienas daļas liku struktūrapmetumu, bet pārējo nosedzu ar tapetēm pasteļtoņos, – stāsta māksliniece.

Būvmateriālu veikalos plašā klāstā pieejami dažādu firmu ražoti struktūrapmetumi, kas paredzēti iekštelpu apstrādei. Vienam kvadrātmetram vajag aptuveni 3,0–3,5 kg, bet iepakojumā lielākoties ir 25 kg. Zinot šos parametrus, var aprēķināt, cik daudz materiāla nepieciešams. Taču ar struktūrapmetumu vien nepietiks. Lai tam veidotos saķere ar sienu, apakšā jāliek grunts. Lai sienas apdari nofiksētu un padarītu noturīgu, pāri jāklāj krāsa. – Struktūrapmetuma konsistence ir līdzīga krējumam. Es šo masu uz sienas liku ar rokām 3–4 mm biezumā, noglaudot katru laukuma centimetru, bet, protams, var izmantot špakteļlāpstiņu, – skaidro speciāliste un piebilst, ka apmetuma sastāvā esošie smilšu graudiņi uz sienas atstāj neregulāras svītras, kas plaknei piešķir dekorativitāti.

Ar struktūrapmetumu apstrādā visas sienas apmēram 40–50 cm uz leju no griestiem, bet pārējo sienas daļu aplīmē ar pasteļtoņu tapetēm, kas var būt ar nelielu rakstu. Jāizvēlas gludas tapetes, lai tās būtu pretstatā struktūrapmetuma raupjumam. Starp tapetēm un apmetumu māksliniece veidojusi dekoratīvo joslu – pirms apmetuma uzklāšanas uzlīmē aptuveni 10 cm platu līmlenti, lai iezīmētu robežšķirtni. Kad darbus pabeidz, noplēš līmlenti un uz atsegtās sienas daļas ar brīvu roku kaut ko uzzīmē.

Reklāma
Reklāma
Ja ir zemi griesti, tie jākrāso gaišāki par sienām, tādējādi vizuāli paaugstinot telpu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.