Radīt svētku sajūtu mājās: dekoratīvo olu krāsošanas knifiņi 0
Sirsnīgā leļļu filmiņa “Zaķu lielā diena” ir veidota pēc Margaritas Stārastes stāsta “Lieldienas! Lieldienas!” motīviem. Tajā, tāpat kā dzīvē, viss, arī olu krāsošana, notiek pa īstam. Par mazajām viltībām stāsta filmu studijas “Animācijas brigāde” režisore DACE RĪDŪZE. Bet olu krāsošanas knifiņus rāda māksliniece DACE ROŽLAPA. Tie var noderēt, lai ar olām izdekorētu istabu un radītu Lieldienu svētku sajūtu mājās.
Zaķu mamma un tētis ir sagatavojušies Lieldienām un priecājas par padarīto darbu.
Un pīlēns ir izbrīnīts – pīļu olas krāsošanai diez vai derēs, jo nav baltas.
Filmas tapšanas gaitā izmantots milzum daudz plastmasas un putuplasta dekoratīvo olu. Katru rūpīgi krāsojis teju katrs animācijas filmiņas veidošanā iesaistītais darbinieks, ieskaitot pašu režisori. Olām vajadzēja būt atšķirīgām, jo, arī reālajā dzīvē krāsojot olas, nekad nesanāk divas vienādas. “Mums bija svarīgi parādīt latviešu tradīcijas – olu krāsošanu sīpolu mizās, dažādu zālīšu, rakstiņu, dziju un diedziņu izmantošanu. Lai pasaulē redz, kā latvieši gatavojas Lieldienām!” stāsta Dace Rīdūze.
Dekoratīvo olu krāsošanas knifiņi
Materiāli
* Dažāda lieluma un daudzuma dekoratīvās plastmasas oliņas
* Krāsas (vislabāk akrila krāsas, jo tās ātri pieķeras pie plastmasas un nožūst)
* Dažāda platuma otiņas, trauciņš ar ūdeni
Darba gaita
1. Vispirms dekoratīvo oliņu nokrāso dzeltenā krāsā un ļauj tai nožūt.
2. Kad tā nožuvusi, ar smalkāku otiņu visapkārt olai no tievā gala līdz pat resnajam galam iekrāso sarkanu vītni.
3. Vītnes vietā var izmantot arī citus rakstus, piemēram, putnu kāju nospiedumus vai taureņa spārniņu dekoru.
1. Lai iegūtu pēc iespējas dabiskāku sīpolu mizas krāsojumu, izmanto brūno akrila krāsu. Ar otu vai lupatiņu, vai švammi to nevienmērīgi uzklāj olai.
2. Kad krāsa nožuvusi un ieguvusi brūno nokrāsu, ņem vissmalkāko otiņu un rūpīgi zīmē baltas rakstu zīmes. Pēc tam ļauj krāsai nožūt.
3. Lai klasiskās sīpolu mizu olas izskatītos vēl dabiskākas, pēc nožūšanas tās noklāj ar caurspīdīgu laku. Tādējādi panāk iespaidu, ka nokrāsotā ola patiesībā ir iesmērēta ar speķa gabaliņu.