Rabarberu gardumi, meditācija un smiekli – veselīga gatavošanās svētkiem 0
Gatavojoties svētku nedēļas nogalei, žurnāliste Zane Eniņa iesaka izmēģināt gan vēderu, gan dvēseli barojošus piedzīvojumus!
Ēst rabarberus
Kā skābas garšas cienītājai rabarberi man ļoti garšo, tiem piemīt neatkārtojams aromāts. Gatavoju tos dažādos veidos: cepu plātsmaizes, vāru ievārījumu, sagriežu gabaliņos un saldēju ziemai.
Lūk, rabarberu krēma recepte, pēc kuras gatavoju kopš skolas gadiem: uzbriedina želatīnu, rabarberu kātus nomizo, sagriež nelielos gabaliņos un apber ar cukuru.
Notur, līdz rodas sīrups. To liek uz plīts un karsē, līdz rabarberi sīrupā apvārījušies, bet vēl nesāk izšķīst. Sīrupā iemaisa uzbriedināto želatīnu un, kad šis šķidrums nedaudz padzisis, to samaisa ar saputotu saldo krējumu. Lej trauciņos, atdzesē un liek ledusskapī, lai sastingst.
Meditēt
Kopš pagājušā gada novembra, kad apmeklēju Ilmāra Latkovska vadītu meditācijas retrītu iesācējiem, esmu pasākusi samērā regulāri meditēt. Palaikam noklausos arī kādu lekciju par meditācijas praksi, piemēram, tās, ko lasa dažādi lektori Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, vai atšķiru kādu grāmatu par šo tematu.
Pēc skolotāja ieteikuma lietoju meditācijas aplikāciju Insight timer, kas ar gonga skaņu iesāk un pabeidz meditāciju. Tajā arī redzams, cik daudz citu cilvēku visā pasaulē tobrīd meditē, izmantojot šo aplikāciju. Miljoniem!
Aizbraukt ekskursijā
Nesen piepeši palikām bez mašīnas. Mājās sēdēt neesam raduši, tāpēc izdomājām, ka kaut kur dosimies ar sabiedrisko transportu. Uz Siguldu! Domāts – darīts. Un nepavisam nebijām vīlušies. Šī pilsēta ir ļoti skaista un sakopta, tajā ir ideāli vienas dienas maršruti gan lieliem, gan maziem.
Nebiju tā pastaigājusies pa Siguldu kopš pamatskolas ekskursijas laikiem, vīram bija līdzīgas izjūtas, bet dēls tur bija pirmoreiz. Tas ir lieliski, ka ir lietas, kas nemainās: Gūtmaņala, trošu vagoniņš virs Gaujas. Taču ir arī daudz jauna un interesanta, piemēram, Zaļās villas radošais kvartāls vai kultūras centrs Siguldas devons (to gan apskatījām tikai no ārpuses).
Atrast iemeslu izsmieties
Joki, anekdotes, humora raidījumi, komēdijas… Tas viss mums vajadzīgs ne mazāk kā vitamīni. Smiekli tonizē, sagrauj kādus neredzamus iekšējus aizsprostus, atslābina, izraisa optimismu kaut uz brīdi. Ja ikdiena nepiedāvā daudz joku, lasu komiskus literatūras darbus vai anekdotes, skatos humora šovus vai kādu komēdiju, bet vislabāk ir smieties kopā ar domubiedriem, ar cilvēkiem, kuriem ir līdzīga humora izjūta.