Āfrikas cūku mēra seku likvidēšana vienā no sērgas skartajām fermām Latvijā 2014.gadā.
Āfrikas cūku mēra seku likvidēšana vienā no sērgas skartajām fermām Latvijā 2014.gadā.
Foto no PVD arhīva.

PVD amatpersonām atsevišķos gadījumos būs tiesības iekļūt privātīpašumā 5

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Veterinārmedicīnas likumā, kas paredz Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) amatpersonām tiesības iekļūt privātīpašumā, lai īstenotu nepieciešamos epizootiju apkarošanas pasākumus noteiktajās riska zonās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
VIDEO. “Spļāviens latviešu dvēselēs!” Cilvēkus pamatīgi satracina “Spēlmaņu nakts” priekšnesums
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Lasīt citas ziņas

Līdz šim Veterinārmedicīnas likums paredzēja tiesības PVD inspektoriem bez iepriekšēja brīdinājuma apmeklēt valsts veterinārās uzraudzības objektus, piemēram, reģistrētas dzīvnieku novietnes. Tā kā bieži tiek konstatēta nereģistrētu dzīvnieku turēšana piemājas saimniecībās, izsludinot ārkārtējo situāciju saistībā ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM), Ministru kabinets pērn piešķīra tiesības PVD amatpersonām iekļūt privātīpašumā, lai īstenotu visus nepieciešamos ĀCM apkarošanas pasākumus, skaidrots likuma izmaiņu anotācijā.

Ārkārtējā situācija bija izsludināta līdz šā gada sākumam, un līdz grozījumu pieņemšanai PVD amatpersonām nebija tiesību iekļūt privātīpašumā, lai īstenotu visus nepieciešamos epizootiju apkarošanas pasākumus saskaņā ar normatīvo aktu prasībām. Tomēr vairāku sevišķi bīstamo slimību (epizootiju) gadījumā ir būtiski ļoti īsā laika periodā apsekot visas piemājas saimniecības noteiktajās riska zonās, lai nepieļautu slimības tālāku izplatību, uzsvērts likuma grozījumu anotācijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat papildināts jēdziens “veterinārmedicīniskā prakse”, nosakot, ka tikai veterinārmedicīniskās prakses ietvaros atļauts pēc nepieciešamības pagatavot un pārdot zāles dzīvniekiem ārstnieciskā vai profilaktiskā kursa pabeigšanai.

Kā ziņots, sākot ar šā gada 1.janvāri, vairs nav spēkā ārkārtas situācija, kas saistībā ar ĀCM uzliesmojumu 2014.gada jūlijā un septembrī tika noteikta vairāk nekā 40 Latvijas administratīvajās teritorijās. Tomēr mēra skartajās zonās līdz pat 2018.gada 31.decembrim saskaņā ar Eiropas Savienības lēmumu noteikti cūku un to produktu pārvietošanas ierobežojumi.

ĀCM Latvijā tika konstatēts 2014.gada 26.jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī kaite Latvijas teritorijā iepriekš nekad nebija reģistrēta. Ārkārtējā situācija varētu tikt noteikta atkārtoti, ja ĀCM skartu jaunas administratīvās teritorijas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.