Foto – Valdis Semjonovs

Puves briesmas gladiolām – vai tiešām nav iespējams glābt bumbuļsīpolus 0

Kā apkarot pelēko puvi gladiolām? INGA OGRES NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Lasīt citas ziņas

Pelēkā puve ir diezgan izplatīta gladiolu slimība, kas visbiežāk parādās jūlijā, karstumam mijoties ar spēcīgu lietu. Puves no bumbuļsīpola pāriet arī uz vairsīpoliņiem, turklāt veģetācijas periodā izplatās no auga uz augu. Ierosinātājas sēnes augsnē var saglabāties vairākus gadus. Ja uz gladiolu lapām redzami izteikti pelēkās puves plankumi, bet vecais bumbuļsīpols sapuvis un inficējis jauno, selekcionārs Laimonis Zaķis iesaka šādas gladiolas uzreiz likvidēt. Ja infekcija bumbuļsīpolu līdz norakšanai nav skārusi, to vēl var izmantot stādīšanai.

Lai gladiolas neslimotu ar puvēm:

• stāda tikai slimību neskartus bumbuļsīpolus;

CITI ŠOBRĪD LASA

• gladiolas stāda vietā, kur tās iepriekš nav augušas. Ja tas nav iespējams, var mēģināt augsni daļēji nomainīt: veidot dziļākas un platākas vadziņas, nekā vajadzīgs, un piepildīt tās ar svaigu augsni;

• audzē iekoptā, irdenā, trūdvielām bagātā, ūdens­caurlaidīgā smilšmāla augsnē (smilts augsnē iestrādā mālu un melnzemi attiecībā 1 : 1, pēc tam zemi safrēzē). Rudenī pamatmēslojumā iestrādā superfosfātu (deva 20–30 g/m2), bet pavasarī – nitraboru, dodot 15–20 g/m2;

• visā veģetācijas periodā bez žēlastības izrok un sadedzina gladiolas, kam ir kaut vismazākās sēņu slimību pazīmes – sāk dzeltēt lapas, un, paraujot aiz stublāja, tas viegli atdalās no bojātā bumbuļsīpola.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.