Foto – www.andriskozlovskis.lv

Putns kārto krūtežas spalviņas – neparasts vingrojums 0

Fiziskās un psiholoģiskās veselības stiprināšanai bieži vien noder pārsteidzoši vienkārši, bet iedarbīgi paņēmieni, ko hipnopsihoterapeite Dace Rolava, Jauno psiholoģiju centra direktore, iesaka ne vien citiem, bet pārbaudījusi un lieto arī pati.


Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

“Daudzi garas stundas pavada piespiedu pozā pie datora vai citāda veida darbgalda: galva noliekta, muguras daļā strādā tikai muskuļi, kas ļauj to pagriezt pa labi vai kreisi, pacelt uz augšu vai paliekt uz leju. Ja tā notiek dienām, mēnešiem un gadiem, rodas problēmas ar kakla skriemeļiem, bet tie savukārt ir saistīti ar piekto jeb saskarsmes čakru un vairogdziedzeri. Tur veidojas bloki, muguras daļā parādās kūkums, tirpst sprands – gribas grozīt plecus.

Galvas pagrieziena amplitūda aizvien vairāk sašaurinās un skatiens zaudē vērīgumu. Pagriežoties pa kreisi, būtu jāredz arī, kas notiek aiz labā pleca, pagriežoties pa labi – kas aiz kreisā, bet bieži tas vairs nav iespējams.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ir pārbaudīts vingrojums, kas rada stāvokli, lai informācijai nebūtu jālaužas cauri sastrēgumiem un kļūtu vieglāk redzēt, dzirdēt, darboties. Tas nācis no Austrumu pašsakārtošanās sistēmām, tāpēc prasa iedarbināt iztēli, lai brīdī, kad kaut ko darām, mazinātos iespēja novērst uzmanību uz ko citu, bet spētu labāk koncentrētos uz šeit un tagad.”

Visas kustības jāveic tā, lai būtu ērti un bez sāpēm. Tiklīdz kaut kur iedur vai iesmeldzas, jārod tāda darbības poza, kurā nepatīkamā sajūta pāriet. Vingrojumu var veikt kā stāvus, tā sēdus.

 

Dara tā

* Iedomājas, ka roku vietā ir spārni. Mēģina tos atslābināt: ceļ plecus uz augšu, it kā ar spārniem gribētu aizsniegt ausis, tad strauji met tos uz leju. Hop, un pa mugurkaulu izdzirksteļo tādas kā tir-piņas.

To atkārto trīs reizes. Kad rokas (spārni) izkustinātas un brīvi ieliktas klēpī (ja vingro sēdus) – turpmākajai norisei platforma sagatavota.

* Iztēlojas sevi par putnu ar lielu knābi, kas stiepjas no degungala līdz zodam. No rīta ligzdā pamodies, tas paraugās uz leju un secina, ka krūtežas spalvas galīgi saburzītas. Aizverot acis, savu knābi – zodu – vispirms izstiepjam uz priekšu, tad liekam pie krūtežas un neatraujot velkam līdz plecam. Raugoties, lai kustība nesagādā ne mazākās sāpes, sievietes to dara vispirms uz kreiso pusi, vīrieši – uz labo. Kad plecs aizsniegts, galvu paceļam un neatgāžot lēnām virzām atpakaļ, līdz knābītis atkal vērsts uz priekšu. Galvu nedrīkst atliekt atpakaļ, citādi tiek nosprostoti enerģijas plūsmas kanāli  un cerētā labuma vietā var rasties problēmas.

Vingrojumu atkārto astoņas reizes uz vienu, astoņas – uz otru pusi.

Reklāma
Reklāma

Piemērotākais brīdis šādi izkustēties ir ap pēcpusdienu, kad dažkārt sajūtama spēcīgākā tirpšana un nogurums. Šāda kakla izgrozīšana aizņem tikai piecas sešas minūtes, bet tās laikā tiek aktivēta saskar
smes čakra, līdzsvarojas vairogdziedzera darbība, spēcīgāk tiek apasiņota galva un smadzenes, tāpēc uzlabojas viss, kas saistīts ar redzi, dzirdi, ožas un garšas izjūtu.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.