Putniņš: Ko tas mainīs Krievijai, ja to rakstīsim ar lielo vai mazo burtu? Absolūti neko! 89
“Šīs emocijas ir saprotamas, bet vajag pieiet šim jautājumam pragmātiski, ja mūsu valsts diplomāts vai institūcija var atļauties rakstīt vārdu “Krievija” ar mazo burtu, tas liecina arī par kaut kādu intelektu,” TV24 raidījumā “Preses Klubs” saka Renārs Putniņš, Jelgavas poliklīnikas un Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas neiroķirurgs, AS biedrs.
“”Ko tas mainīs Krievijai, ja to rakstīsim ar lielo vai mazo burtu? Absolūti neko! Tā ir tāda mērīšanās ar krāniņiem, atvainojiet, kurš izdomās kaut ko riebīgāku, ko pateikt par Krieviju,” neiroķirurgs ierosina.
Viņš norāda, ka pavisam cita runa būtu par jaunām sankcijām vai pilnīgu Krievijas un tās preču izolēšanu, nevis nodarboties ar tādu kā pseidoatbalstu.
Jau ziņots, ka valodnieki neatbalsta ierosinājumu ļaut īpašvārdu “Krievija” rakstīt ar mazo burtu.
Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija šogad februārī izskatīja jautājumu par iespēju atkāpes no lielo sākumburtu lietojuma dažu īpašvārdu rakstībā.
Eksperti vienprātīgi secināja, ka personas ierosinājums pieļaut atkāpes no lielo sākumburtu lietojuma dažu īpašvārdu – valsts nosaukuma Krievijas Federācija un tās vadītāju vārdu – rakstībā nav atbalstāms.
Eksperti skaidro, ka šāds rakstības veids ir pieļaujams neformālā individuālā sarakstē, tomēr oficiālā saziņā un dokumentos nav akceptējams.
Tikmēr Krievijas nosaukuma rakstību ar mazo sākumburtu piekopj, piemēram, Nacionālie bruņotie spēki. To komandiera preses virsniece Sandra Brāle aģentūrai LETA pastāstīja, ka Krievijas rakstība ar mazo burtu, piemēram, preses relīzēs, nav drukas kļūda, bet gan apzināta rīcība, solidarizējoties ar Ukrainas kolēģiem. Brāle norādīja, ka šāda prakse tiks turpināta arī tālāk.