Putinu un viņa delegāciju Pekinā pakļauj pazemojošai procedūrai. Ko tādu diktators nebija gaidījis 170
Ķīnas varas iestādes Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam un Krievijas delegācijai Pekinā piemērojušas pazemojošu procedūru, liekot tiem pie apģērba piespraust nozīmīti.
Kā ziņo Kremļa ziņu aģentūra TASS, Krievijas delegācijas locekļiem tika piešķirtas zelta, sudraba un zilas krāsas nozīmītes.
Krievijas blogeris un ekonomikas analītiķis Anatolijs Nesmijans norāda, ka līdzīgu procedūru ārzemniekiem iepriekš piemēroja mongoļi Zelta ordā, liekot viņiem nēsāt koka, vara, sudraba vai zelta plāksnīti.
Attēlos redzams, ka diktatoram ķīnieši likuši piespraust zelta nozīmīti.
Jau vēstīts, ka Krievijas diktators ieradies vizītē Ķīnā un ceturtdien Pekinā tiekas ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu, Kremļa saimniekam cenšoties nodrošināt lielāku Ķīnas atbalstu karam pret Ukrainu un Krievijas izolētajai ekonomikai.
Ķīnas un Krievijas attiecību stabilā attīstība dod ieguldījumu mieram, stabilitātei un labklājībai reģionā un pasaulē, Sji sarunu gaitā sacīja Putinam, vēsta Pekinas oficiālie mediji.
Sji arī apsveica “seno draugu” Putinu ar piekto pilnvaru termiņu un pauda pārliecību, Putina vadībā Krievija sasniegs “dižu progresu”.
Sagaidīšanas uzrunā Sji Krievijas karu pret Ukrainu nepieminēja.
Ķīnas un Krievijas attiecības ir kļuvušas spēcīgākas un izturējušas “mainīgās starptautiskās ainas pārbaudījumus”, sacīja Sji.
Kremļa publicētā kopīgajā paziņojumā Krievija un Ķīna norādīja, ka nedrīkst pieļaut kara Ukrainā turpmāku eskalāciju.
“Puses atzīmē, ka ir jāpārtrauc jebkādi pasākumi, kas veicina karadarbības pagarināšanos un turpmāku konflikta eskalāciju,” teikts paziņojumā.
“Šis ir Putina pirmais ceļojums pēc inaugurācijas, un tātad tas iecerēts apliecināt, ka Ķīnas un Krievijas attiecības virzās jaunā līmenī,” ziņu aģentūrai AFP sacīja neatkarīgais krievu politologs Konstantīns Kalačevs.
Putins intervijā Ķīnas ziņu aģentūrai “Siņhua” pirms vizītes cildināja Ķīnas “patieso vēlmi” palīdzēt atrisināt Ukrainas krīzi.
ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens, kas ar Sji Pekinā ticies pagājušajā mēnesī, brīdināja, ka Ķīnas atbalsts Krievijas “brutālajam agresijas karam” pret Ukrainu sekmējis to, ka Krievija pastiprina raķešu, dronu un tanku ražošanu.
Ķīna apgalvo, ka Ukrainas konfliktā ir neitrāla puse, bet Ārlietu ministrija Pekinā apgalvoja, ka Putins un Sji apmainīsies viedokļiem par “divpusējām saitēm, sadarbību dažādās jomās, starptautiskajiem un reģionālajiem jautājumiem, kas ir kopīgajās interesēs”.