Putins tiekas ar Kimu 0
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns vakar ieradās Vladivostokā, kur viņam šodien paredzēta tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.
Te jau agrāk rīkotas augsta līmeņa starptautiskas apspriedes, jo sarunu vietu var viegli norobežot no ārpasaules un apsargāt.
Pēdējais Krievijas un Ziemeļkorejas samits notika 2011. gadā, kad pašreizējā Ziemeļkorejas līdera tēvs Kims Čenirs devās uz Sibīriju, lai tiktos ar Dmitriju Medvedevu, kas tobrīd ieņēma Krievijas prezidenta amatu. Kims, kuram šī ir pirmā oficiālā vizīte Krievijā, ieradās Vladivostokā ar vilcienu, un viņu sagaidīja sarkanais paklājs un goda sardze. “Es ceru, ka šī vizīte būs veiksmīga un noderīga,” Krievijas televīzijai sacīja Kims, kad viņa vilciens šķērsoja Krievijas robežu. Kims uz brīdi paviesojās robežstacijā Hasanā, kur savos braucienos bija piestājuši arī viņa tēvs Kims Čenirs un vectēvs Kims Irsens.
“Es ceru, ka sarunu laikā (ar Krievijas prezidentu Putinu) notiks konkrētas diskusijas par situācijas atrisināšanu Korejas pussalā un mūsu divpusējo attiecību attīstību,” paziņoja Ziemeļkorejas līderis. Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA iepriekš ziņoja, ka Kimu vizītē pavada Ziemeļkorejas ārlietu ministrs Ri Jonho. Kims plāno uzturēties Vladivostokā līdz piektdienai un apmeklēt vairākus kultūras pasākumus, tostarp baleta izrādi, un apskatīt pilsētas akvāriju, ziņo Krievijas mediji.
Kopš pagājušā gada marta Ziemeļkorejas līderis ir četras reizes ticies ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu, trīs reizes ar Dienvidkorejas prezidentu Munu Džēinu un divreiz ar ASV prezidentu Donaldu Trampu. Pēdējais samits ar Trampu izrādījās neveiksmīgs, un politologi pieļauj, ka Kims tagad meklē plašāku starptautisku atbalstu savai nostājai attiecībās ar ASV.
Dienvidkorejas mediji ziņo, ka vairāki Ziemeļkorejas diplomāti, kurus Kima režīms vaino nodevībā, esot sodīti ar nāvi nošaujot. Politologi pieļauj, ka Phenjana, vēršoties pie Maskavas, cenšas arī līdzsvarot Ķīnas ietekmi. Ķīna pēdējos gados ir kļuvusi par Ziemeļkorejas galveno sabiedroto un lielāko tirdzniecības partneri. Maskava ir atbalstījusi domu par sankciju atvieglošanu Ziemeļkorejai, bet Vašingtona pārmetusi Maskavai, ka tā mēģina palīdzēt Phenjanai izvairīties no dažiem soda pasākumiem.