Putins piedzīvo vienu no lielākajām ģeopolitiskajām neveiksmēm savas valdīšanas laikā 0
Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīma krišana ir kļuvusi par vienu no smagākajām ģeopolitiskajām neveiksmēm Krievijas diktatora Vladimira Putina valdīšanas laikā, raksta izdevums “The New York Times”.
Sīrijas opozīcijas spēku ofensīvas dēļ Krievija no aktīva spēlētāja, kas ietekmē un veido politiskos notikumus, ir kļuvusi par pasīvu novērotāju.
Galvenais jautājums tagad ir, vai Krievijai izdosies panākt vienošanos ar jauno Sīrijas valdību, lai saglabātu savas stratēģiski nozīmīgās bāzes – jūras bāzi Tartusā un aviācijas bāzi Hmeimimā.
Krievijas analītiķis Antons Mardasovs gan pauž skepsi par šādu iespēju, norādot, ka Krievija šīs bāzes aktīvi izmantoja, lai veiktu gaisa triecienus pret opozīcijas spēkiem.
“Sīrija ir viņu vienīgais īstais atbalsta punkts Tuvajos Austrumos un Vidusjūras reģionā… Kāda jēga no Krievijas kā partnera, ja tā nespēj glābt savu senāko klientu Tuvajos Austrumos no bruņotu grupējumu bandas? Papildus militārajai neveiksmei tā ir arī diplomātiska un reputācijas krīze,” norāda Kārnegija Starptautiskā miera fonda Krievijas un Eirāzijas programmas direktors Juģins Rumers.
Kāda ASV amatpersona žurnālistiem atklāja, ka Krievija no Sīrijas ir atsaukusi ievērojamu daļu savu militāro lidmašīnu, lai tās izmantotu karadarbībai Ukrainā
Pēc Mardasova domām, Sīrija bija kļuvusi par sava veida “kūrortu” Krievijas karaspēkam un trimdas vietu bezvērtīgiem ģenerāļiem.
Jau vēstīts, ka Asads ir atstājis savu amatu un Sīriju.
Jau ziņots, ka Sīrijas nemiernieku grupējumi pēc Damaskas ieņemšanas un pasludināja Asada režīma krišanu.
Nemiernieki grupējuma “Hayat Tahrir al-Sham” vadībā sāka zibensuzbrukumu režīma spēkiem pirms nepilnām divām nedēļām. Strauji virzoties uz priekšu, dažu dienu laikā tie padzina Asada spēkus no Alepo, Hamas un Himsas.