Vladimirs Putins
Vladimirs Putins
Foto: AP/Scanpix/LETA

Putins neapmierināts ar prokuratūru: Ir jābūt asākiem pret mēģinājumiem destabilizēt iekšpolitisko situāciju 37

Krievijas diktators Vladimirs Putins trešdien mudinājis prokuratūru aktīvāk vērsties pret “mēģinājumiem destabilizēt” iekšpolitisko situāciju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

“Es prasu jums asi reaģēt uz mēģinājumiem destabilizēt sociālpolitisko situāciju,” tiekoties ar ģenerālprokuratūras darbiniekiem, uzsvēra Putins.

“Prokuroriem jābūt aktīvākiem pretdarbībā ekstrēmismam,” piebilda diktators.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krievijā par “ekstrēmismu” tiek uzskatīta jebkāda režīma kritika, un ekstrēmisma apkarošanas aizsegā likvidētas faktiski visas režīmam netīkamās politiskās un pilsoniskās organizācijas.

2021.gadā par ekstrēmistisku tika atzītas ar ieslodzījumā esošo opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju saistītās organizācijas. Tā rezultātā lielākā daļa viņa līdzgaitnieku vai nu arī nonākuši aiz restēm, vai arī bijuši spiesti doties trimdā.

Līdz ar islāmistu grupējumiem, Krievijas ekstrēmistisko organizāciju sarakstā atrodami arī, piemēram, Jehovas liecinieki, bet no 2022.gada arī sociālo vietņu “Facebook” un “Instagram” mātes kompānija – ASV tehnoloģiju lieluzņēmums “Meta”.

Sanāksmes laikā ģenerālprokurors Igors Krasnovs informēja, ka pērn par nevēlamām Krievija atzinusi 23 ārvalstu nevalstiskās organizācijas (NVO).

Kopš atkārtotā iebrukuma Ukrainā Krievijā pieņemti jauni likumi, kas vērsti pret režīma oponentiem, tajā skaitā izdarīti grozījumi kriminālkodeksā, paredzot kriminālatbildību par “viltus ziņu” izplatīšanu.

Krievijas varasiestādes par viltus ziņām pasludinājušas jebkuru informāciju, kas atklāj Ukrainā pastrādātos kara noziegumus, civiliedzīvotāju slepkavošanu, krievu ciestos zaudējumus un ukraiņu tautas pretestību iebrucējiem.

Par šādu “noziegumu” paredzēts līdz pat 15 gadiem ilgs cietumsods, tas ir, vairāk nekā daudzos gadījumos par slepkavību.

Par protestiem pret karu aizturēti vismaz 19 500 cilvēku, liecina dati, ko apkopojusi nevalstiskā organizācija “OVD-Info”, kas veic politieslodzīto uzskaiti.

Reklāma
Reklāma

Tajā pašā laikā Putins uzdeva prokuratūrai aktīvāk “aizsargāt” Ukrainā karojošo militārpersonu un kara veterānu “pamattiesības”.

“Mēs radām liela mēroga pozitīvas pārmaiņas, stiprinot valsts suverenitāti un tās nākotni,” piebilda diktators.

Tikmēr Krievijas kara tribunāls trešdien piesprieda 13 gadu ilgu cietumsodu 22 gadus vecajam Kirilam Butiļinam, kurš, protestējot pret karu, pielaida uguni kara komisariātam vienā no Piemaskavas pilsētiņām.

Vladimiram Putinam 70
Putina ikdiena

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.