Putins: Krievija vēl nav pieņēmusi lēmumu par “Iskander” izvietošanu Kaļiņingradā 1
Maskava vēl neesot izlēmusi, vai Kaļiņingradas apgabalā izvietot raķetes “Iskander”, kuras iespējams aprīkot ar taktiskajām kodolgalviņām, ceturtdien paziņojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
“Pirmkārt, mēs vēl neesam pieņēmuši šādu lēmumu. Lai viņi nomierinās,” žurnālistiem sacīja Putins. “Otrkārt, nav nepieciešamības nevienu aizstāvēt. Nav vajadzības nevienu provocēt veikt atbildes pasākumus.”
Tajā pašā laikā jau pirmdien Krievijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis atzina, ka, atbildot uz NATO pretraķešu aizsardzības sistēmas izvietošanu, raķetes “Iskander” esot izvietotas Rietumu kara apgabalā, kurā ietilpst Krievijas Eiropas daļas vidiene, rietumi un ziemeļi, tostarp Kaļiņingradas apgabals un Baltijas valstu pierobeža.
Tikmēr Putins ļāva noprast, ka Maskavai esot arī citi ieroči savai aizsardzībai.
“”Iskander” ir tikai viens no iespējamajiem atbildes elementiem, taču tālu ne visefektīvākais, lai gan savā segmentā tas ir viens no spēcīgākajiem ieročiem pasaulē,” norādīja Krievijas prezidents.
Kā ziņots, par raķešu “Iskander” izvietošanu Krievijas Kaļiņingradas apgabalā, kas robežojas ar Poliju un Lietuvu, kā arī citviet Baltijas valstu pierobežā, pirmais pagājušās nedēļas nogalē vēstīja vācu laikraksts “Bild”.
Par raķešu izvietošanu Kaļiņingradas apgabalā liecina slepeni satelītuzņēmumi, ziņoja laikraksts. Fotogrāfijās redzami raķešu kompleksi “Iskander-M”, kas ir izvietoti Kaļiņingradas apgabalā, kā arī Baltijas valstu pierobežā, un to skaits mērāms ar divciparu skaitli.
Jau 2011.gadā toreizējais Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs paziņoja par militāri tehniskiem un diplomātiskiem soļiem, ar kuriem Krievija atbildēs uz ASV pretraķešu aizsardzības sistēmas izvēršanu Eiropā.
Kā pirmais solis tika minēta radiolokācijas stacijas, kas brīdinātu par raķešu uzbrukumu, tūlītēja izveidošana Kaļiņingradas apgabalā. Šī iecere jau ir īstenota.
Kā nākamais solis tika minēts, ka turpat tiks izvietoti arī raķešu kompleksi “Iskander”.
“Iskander-M” darbības rādiuss ir 500 kilometri, un tās var aprīkot gan ar konvencionālām kaujas galviņām, gan kodolgalviņām.
Par iespējamo raķešu “Isklander” izvietošanu tiešā Eiropas Savienības (ES) robežu tuvumā satraukumu jau paudušas gan Baltijas valstis, gan Polija, gan ASV.