Bučas pilsēta pēc Krievijas armijas iebrukuma (brīdinām, ka fotogrāfijās redzami nepatīkami skati)

Putins: Karš Ukrainā “prasīs kādu laiku” un nepiemirstiet par kodolriskiem! 115

Gandrīz 10 mēnešus pēc iebrukuma Ukrainā Krievijas prezidents Vladimirs Putins atzinis, ka konflikts “ievilksies”, brīdinot arī par “pieaugošiem” kodolkara draudiem, tā raksta cnn.com.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Uzstājoties Krievijas Cilvēktiesību padomes sanāksmē Kremlī, Putins sacīja, ka Maskava cīnīsies ar “visiem mūsu rīcībā esošajiem līdzekļiem”, kā viņš joprojām uzstāj, – “speciālajā militārajā operācijā”, tāpat Putins sacīja, ka neredz tūlītēju nepieciešamību mobilizēt vairāk karaspēka.

“Protams, ņemot vērā īpašās militārās operācijas ieilgušo raksturu un tās rezultātus, tās pabeigšana, iespējams, prasīs kādu laiku,” viņš teica, kategoriski neizslēdzot kodolieroču pielietojumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kas attiecas uz domu, ka Krievija nekādā gadījumā neizmantos pirmā šādus ieročus, tad tas nenozīmē, ka mēs nevarēsim būt otrie, kas tos izmantos, ja būs uzbrukums mūsu teritorijai. Proti, kā aizsardzību mēs uzskatām masu iznīcināšanas ieročus, kodolieročus – tas viss ir balstīts uz tā saukto atbildes triecienu,” viņš teica.

“Mēs neesam kļuvuši traki. Mēs zinām, kas ir kodolieroči. Mums ir šie līdzekļi, tie ir modernāki nekā jebkurai citai kodolvalstij,” viņš teica.

No 300 000 vīru, kas iesaukti daļējās mobilizācijas laikā, puse pašlaik atrodas Ukrainā, un no tiem tikai 77 000 atrodas kaujas vienībās, bet pārējie ir aizsardzības spēkos vai mācībās, viņš sacīja.

Savukārt, atbildot uz jautājumu, vai Maskavas teritoriālos ieguvumus un zaudējumu viņš raksturo kā “nozīmīgu rezultātu Krievijai”, Putins sacīja, ka “Būsim godīgi, Azovas jūra ir kļuvusi par Krievijas Federācijas iekšējo jūru. Tas viss ir liels darījums.”

Tikmēr Zaporožjē ANO Kodolenerģijas uzraudzības padome vairākkārt brīdinājusi par kodolavārijas risku Ukrainas lielākajā atomelektrostacijā, kuru kopš marta okupējuši Krievijas spēki. Šīs nedēļas sākumā Krievijas Ārlietu ministrija noraidīja Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras ierosinājumus izveidot demilitarizētu zonu ap atomelektrostaciju, apgalvojot, ka tā atrodas “Krievijas teritorijā un to pilnībā kontrolē Krievija”.

Tikmēr Krievija turpina apšaudīt Ukrainas austrumu un dienvidu daļu. Krievija pirms nedēļas izvērsa plašu bezpilota lidaparātu un raķešu uzbrukumu vilni visā Ukrainā, vēršoties pret valsts enerģētikas infrastruktūru. Kopš oktobra sākuma Ukraina ir saskārusies ar plašu uzbrukumu kritiskajai infrastruktūrai un enerģijas avotiem.

Sprādzieni Kijivā. (Brīdinām, ka attēlos ir nepatīkami skati)
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.