“Putinam steidzami nepieciešama ārstu palīdzība – šoreiz viss ir nopietni.” Eksperts par situāciju Kremļa bunkurā 225
Krievijas diktators Vladimirs Putins vairāk nekā divas nedēļas bija pazudis no publiskās telpas. Iespējams, viņš jutās slikti, tāpēc viņam bija nepieciešama mediķu palīdzība un attiecīgi medikamenti. Šādu viedokli “24 kanālam” pauda ukraiņu polittehnologs Mihails Šeitelmans.
Putins no publiskās telpas pazuda pēc BRICS samita Kazaņā un ekonomikas foruma Valdajā. Kā norāda Šeitelmans, tas parasti notiek pēc katra nozīmīgāka pasākuma. Viņaprāt, tas liecina, ka diktators nespēj ilgstoši strādāt un saglabāt labu fizisko formu.
Šajā laikā Krievijas mediji publicēja it kā “svaigus” video ar Putinu un reģionālajiem līderiem. Tomēr, pēc sarunu satura varēja secināt, ka šīs tikšanās notikušas pirms pusgada vai pat gada, jo tika apspriestas senas un vairs neaktuālas tēmas.
Taču pēc ukraiņu raidītajiem triecieniem pa militārajiem mērķiem Krievijas teritorijā ar ATACMS raķetēm, steidzami bija nepieciešams nomierināt Krievijas armiju – krievi vēlējās dzirdēt sava līdera atbildi.
Visticamāk, tieši tāpēc tapis dīvainais video ar Putina uzrunu, kurā viņš paziņoja par Krievijas jauno vidēja darbības rādiusa raķeti, pieļauj eksperts, atzīstot, ka , iespējams, tas ierakstīts ārkārtas režīmā, jo nebija plānots.
“Viņi nefilmēja reālu ainu. Tika izmantots mākslīgais intelekts. Tas ir īstais Putins, bet filmēta tikai daļa viņa ķermeņa. Ir acīmredzami, ka viņš šobrīd neizskatās labi un nejūtas labi. Roku attēlus samontēja, lai radītu pilnīgu vizuālo iespaidu,” norādīja Šeitelmans.
Viņaprāt, arī Putina runa bija neparasta, jo viņš nesāka to ar ierastajiem vārdiem “dārgie Krievijas iedzīvotāji”, bet gan bez jebkāda ievada: “Es vēlos informēt Krievijas karavīrus.”
Interesanti ir tas, ka Putinam šajā video ir patiešām dīvaina sejas izteiksme un neparasta dažu vārdu izruna. Rokas visu laiku bija novietotas uz galda, un tikai reizēm nedaudz pakustējās mazais pirksts. Video ierakstīts tajā pašā bunkurā, kurā Putins atradās 2022. gada 24. februārī.
Jau vēstīts, ka naktī uz 19. novembri Ukrainas armija pirmo reizi veikusi triecienu Krievijas teritorijā ar ASV tāla rādiusa raķetēm ATACMS. Savukārt Krievija 21. novembra rītā uzbrukumā Dņipro izmantojusi eksperimentālu vidēja darbības rādiusa ballistisko raķeti.