Putina viesošanās Ziemeļkorejā liecina par viņa izmisumu rast atbalstu karam Ukrainā 133
Jānis Slaidiņš TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” komentēja aktuālāko šīs nedēļas notikumu – Vladimira Putina vizīti Ziemeļkorejā pie Kima Čonina.
Ar vizuālu parodiju par to, kā izskatījās Putina vizīte pie Ziemeļkorejas līdera, majors norādīja, ka tās mērķis bija bruņojums. Jau arī vēstīts, ka Kims Čonins izteicis solidaritāti un pilnu atbalstu Putinam karā. “Ko gan citu viņš teiks? Solījumi stiprināt stratēģisko sadarbību un abi arī parakstījuši vienošanos par savstarpējo palīdzību agresijas gadījumā,” informē Slaidiņš.
“Cars tika uzņemts, kā vajag, un tas ir liels notikums Ziemeļkorejā – Kims parādīja visu labāko, kas viņam ir, bet īstenībā diezgan nožēlojami tas viss ir, ja, kad sabiedrotais šobrīd ir Ziemeļkoreja. Visi šie līgumi par to pašu savstarpējo palīdzību agresijas gadījumā – kam tā Ziemeļkoreja ir vajadzīga, kam vajadzīgs uzbrukt tai, tāpat kā, kam vajadzīgs uzbrukt Krievijai? Ko no tā var iegūt,” retoriski vaicā majors.
Žurnāliste un raidījuma vadītāja Anita Daukšte gan norāda uz iespējamām provokācijām, kas var izraisīt plašāku konfliktu, kā arī uz ASV bažām par šo vizīti.
Jānis Slaidiņš atklāj, ka vizītē Putins esot žēlojies Kimam par Rietumu ieroču piegādēm un Krievijas teritorijas apšaudēm. “Putins esot uzsvēris, ka tas ir rupjš Rietumvalstu dažādu starptautisko saistību ietvaros uzņemto ierobežojumu pārkāpums. Nezin gan, kas tās ir par tādām uzņemtām saistībām – Krievija ir iebrukusi Ukrainā, tas ir “normāli”, ja, teiksim, tas der, bet, ka kāds atbild, ja, [tas nav normāli].
Majors informē, ka pēc Ziemeļkorejas Putins dosies vizītē uz Vjetnamu. “Daudz tiek runāts, kāds varētu būt šīs vizītes mērķis un nonākuši pie gala slēdziena – meklēt iespēju, lai apietu Rietumvalsts sankcijas caur Vjetnamu, un Vjetnamā ir ļoti daudz arī padomju laika bruņojums, kas tur ir vēl saglabājies. Ne tik daudz kā Ziemeļkorejā, bet viņiem arī ir pietiekami liels resurss gan ar artilērijas munīciju, gan arī ar kaujas tehniku.”
Vai tiešām arī Vjetnama varētu dot ieročus Krievijai?
Jānis Sladiņš izsakās: “Man grūti pateikt, es neesmu pētījis, cik krieviem ir liela mīlestība pret Vjetnamu un vai no otras puses ir tāda pati, bet redzam, ka cars ir sataisījies apmeklēt un to jau tad redzēsim, kādi būs paziņojumi, ko teiks politiskie apskatnieki, analītiķi, speciālisti un galu galā, vai šī vizīte būs devusi Putinam pievienoto vērtību.
Un ASV komentējuši, ka Putina vizīte Ziemeļkorejā liecina par viņa izmisumu rast atbalstu karam Ukrainā. Tam var viennozīmīgi piekrist. Bet tas, ka šis munīcijas kvantums ir pietiekami liels, ko Ziemeļkoreja jau ir iedevusi – tiek runāts par apmēram pieciem miljoniem artilērijas lādiņu – tas ir daudz, tas nav maz. Lai gan daļa neiet gaisā, bet šīs piegādes joprojām turpinās.”