Putina slepenais ierocis var izraisīt haosu Eiropā 186
Krievijas diktators Vladimirs Putins izmanto slepenu elektroniskās kaujas sistēmu, lai izraisītu haosu Eiropā, vēsta izdevums “The Sun”.Drošības iestādes uzmanīgi seko satelītu navigācijas traucējumiem Baltijas jūras reģionā.
Tiek ziņots, ka šis ierocis traucē GPS tehnoloģiju lidojumiem un kuģiem visā NATO austrumu flangā, izraisot nopietnus traucējumus.
Somijā, Baltijas valstīs un Polijā ir konstatēts straujš gaisa un jūras satiksmes GPS vadības sistēmas darbības traucējumu pieaugums, laikrakstam “The Telegraph” pastāstīja Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris ģenerālleitnants Martins Herems.
“Mēs esam novērojuši kuģu un gaisa satiksmes GPS darbības traucējumus,” viņš teica.
“Un mēs patiešām nezinām, vai viņi [Krievija] vēlas kaut ko panākt, vai vienkārši trenējas un testē savas iekārtas.”
Igaunija ir pirmā no NATO valstīm, kas izteikusi pretenzijas Kremlim par traucējumiem.
Tiek apgalvots, ka elektroniskās kaujas sistēma atrodas Kaļiņingradā, kur nesen viesojās Putins.
Tas ir starp Lietuvu un Poliju iespiests Krievijas anklāvs, kas 1945. gadā tika anektēts no Vācijas un Aukstā kara laikmetā bija Padomju Savienības stratēģisks punkts.
Eksperti bažījas, ka kara pret NATO gadījumā Putins varētu sākt uzbrukumu no Kaļiņingradas.
Saskaņā ar Rietumu izlūkdienestu ziņojumiem stacionārā traucēšanas sistēma saucas Tobol, kas izskatās pēc milzīga šķīvja ar antenu.
Analītiķi ir identificējuši vismaz septiņus Tobol kompleksus Krievijā.
Slepenais ierocis pārraida signālus tajā pašā frekvencē, kurā atrodas satelīts, kas neļauj pieslēgtajām ierīcēm uztvert likumīgo signālu, ziņo “Washington Post”.
Aizsardzības un drošības domnīcas “Royal United Service Institute” pētnieks Dr. Tomass Vitingtons sacīja, ka šķīvi var novirzīt tā, lai traucētu GPS signālus vairākos virzienos, kas varētu būt būtiski, lai aizsargātu Kaļiņingradu, kā arī Krieviju no potenciāli ielidojošām raķetēm.
Viņš apgalvoja, ka šī sistēma ir drīzāk aizsardzības sistēma un tiek izmantota kā “neredzams” vairogs pret NATO satelītu vadāmo raķešu sistēmu arsenālu.
“Tas var pārsteigt dažus cilvēkus, bet es domāju, ka šķietami tā ir aizsardzības sistēma,” viņš sacīja laikrakstam “The Telegraph”.
“Krievijas militārpersonas ir ļoti noraizējušās par globālās navigācijas satelītu sistēmas ieročiem.”
Tomēr pašlaik slepenais ierocis tiek izmantots pret komerciālajām lidmašīnām un jūras kuģiem.
Nesen ir saņemti ziņojumi par lidmašīnām, kas pēkšņi pazudušas no izsekošanas vietām – visticamāk, to GPS traucējumu dēļ.
Eksperti brīdināja, ka tas varētu radīt nopietnus zaudējumus kuģniecības nozarei, jo kuģi varētu sadurties, jo navigācijas sistēmas nespētu viens otru saskatīt.
Dr. Vitingtons krievu rīcību vērtē kā “ļoti bezatbildīgu”: “Tas ietekmē kuģošanas drošību.”
Labā ziņa, ka šie traucējumi nerada reālu apdraudējumu pilotiem un kuģu kapteiņiem, kas izmanto šo sistēmu, tomēr radījuši izmaiņas lidojumu grafikos vai izsaukuši pat reisu atcelšanu.
Tas notiek laikā, kad pēc pieaugošajām bažām par reģionālo karu eskalāciju turpina pieaugt Trešā pasaules kara iespējamība.
Pastāv bažas, ka Putina iebrukums Ukrainā varētu novest pie tā, ka Krievijas karaspēks izies ārpus Ukrainas robežām, lai uzbruktu Eiropai, piespiežot NATO pievienoties karam.
Kopš iebrukuma Ukrainā pirms gandrīz diviem gadiem Putins vairākkārt ir izteicis draudus Rietumiem.
Un nesen nopludināts militārs ziņojums atklāja, kas varētu būt Kremļa vadības plāns, kā soli pa solim novest Rietumus uz 3. pasaules kara sliekšņa, un tas sāksies jau pēc dažām nedēļām.
Slepenajos dokumentos detalizēti aprakstīts despota iespējamais “ceļš uz konfliktu”, kas savu kulmināciju sasniegs 2025. gada vasarā “X dienā”, kad viens otram pretī stāsies pusmiljons NATO un Krievijas karavīru.
Lai novērstu potenciālos draudus no Maskavas puses, Baltijas valstis ir vienojušās uz savām robežām ar Krieviju un Baltkrieviju izbūvēt virkni bunkuru, lai aizsargātu savus spēkus uzbrukuma gadījumā.