Vladimirs Putins
Vladimirs Putins
Foto. Scanpix/Nikolay DOYCHINOV / AFP

Aizsardzības sektoru tagad kontrolēs Krievijas drošības dienests? 106

Taču bijušās aizsardzības un Kremļa amatpersonas, bijušie virsnieki un ārvalstu novērotāji izteikušies, ka, iespējams, Šoigu aiziešana ļāva Krievijas drošības departamentam, kas ir atbildīgs par iekšējo izmeklēšanu, novākt spēcīgākās amatpersonas. Britu izlūki pauž pārliecību, ka dažādi aresti varētu arī turpināties turpmāk, jo “Putina pacietība beidzot bija izsīkusi”.

“Šoigu visu savu pilnvaru laiku turēja FSB nostāk no ministrijas, arestu bija ļoti maz, bet tagad atliek vien minēt, cik tālu FSB zobi kodīs.

Visā Ukrainas kara laikā Šoigu un Gersasimovam ir pārmestas militārās neveiksmes Ukrainā un nespēja izskaust korupciju pašu bruņotajos spēkos. Pagājušajā vasarā šī neapmierinātība sasniedza augstāko punktu, kad “Vagner” paramilitārās grupas dibinātājs Jevgeņijs Prigožins ierosināja neveiksmīgo sacelšanos pret Krievijas valdību.

Starpaģentūru sāncensība Krievijā ir dziļa, un Šoigu gāšana, iespējams, ir devusi FSB un izmeklēšanas komitejai iespēju izvērst krimināllietas pret augstākajiem militārajiem spēkiem,

cenšoties panākt paaugstinājumus un uzslavas.

“Ikviena izmeklētāja sapnis ir iesēdināt cietumā īstu aizsardzības ministra vietnieku,” sacīja kāda bijusī Kremļa amatpersona. “Par to jūs saņemat paaugstinājumu un kaut kādu balvu. Ar to jūs varat nopelnīt reputāciju.” Taču amatpersona piebilda, ka ir maz ticams, ka korupcijas lietas ir ierosinājis pats Kremlis.

Reklāma
Reklāma
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.