Putina kodolšantāža: Ukrainas flote ziņo, vai agresoram Krimā ir kodolieroči 63
Ukrainas bruņoto spēku Jūras spēku pārstāvis Dmitro Pletenčuks apliecina, ka viņam nav nekādu apstiprinājumu par Krievijas kodolieroču noliktavu atrašanos Krimā un skaidro, ka tam nebūtu jēgas, ka ienaidnieks tur “savelk tādus ieročus”, jo attiecīgās raķetes spēj lidot ļoti lielā attālumā. Vienlaikus viņš skaidroja, ka dažas raķetes, piemēram, no gaisa palaižamās, pēc noklusējuma tomēr Krimā bija izvietotas kā vienības, kas spēj nest kodollādiņu, par to vēstī UNIAN.
Militārpersona, lūgta komentēt dažu mediju publicēto informāciju, ka okupētajā Krimā tiek atjaunoti kodolieroči, sacīja: “Esmu redzējis šo informāciju. Šobrīd neesmu gatavs to apstiprināt.” Viņš arī piebilda, ka viņam joprojām nav apstiprinājuma, kas liecinātu par zināmu kustību saistībā ar šādu bīstamu objektu atjaunošanu anektētajā Krimā vai attiecīgo kodolieroču nesēju “vilkšanu” uz turieni.
“Nevaru teikt, ka tas kaut kādā veidā ietekmētu karadarbības gaitu. Tomēr šādai munīcijai ir ļoti liels darbības rādiuss izmantošanas diapazona izpratnē. Līdz ar to šo ieroču atvešanai uz Krimu nav īpaša jēga”, sacīja Pleteņčuks.
Krimas okupācija
2024. gada maijā Krimas tatāru tautas priekšsēdētājs Refats Čubarovs sacīja, ka uz laiku okupētās Krimas teritorijā atradās līdz 230 militāriem objektiem. Pēc viņa teiktā, starp tiem ir militārie garnizoni, lidlauki, munīcijas noliktavas, tehnika, stacionāras pretgaisa aizsardzības sistēmas.
Pēc Čubarova teiktā, Krimas teritorijā tika saglabāti objekti, kas būvēti kodolieroču glabāšanai un apkopei, tostarp tiem, kurus izmanto jūras karakuģi, jo īpaši torpēdas ar kodolmunīciju. Tomēr viņš nezina, vai tagad tur ir kodolieroči. Viņš uzskata, ka šobrīd to sakārtot ir diezgan problemātiski, jo okupanti pat pārvietojuši kuģus tuvāk Krievijas krastiem, uz Novorosijsku.