Foto – Matīss Markovskis

Pusmetru virs zemes – arī bez iemīlēšanās. Lentošana – izaicinājums tavai līdzsvara sajūtai! 0

Iespējams, kādreiz videofragmentos esat redzējuši, kā, šķiet, pavisam bezbailīgi cilvēki sasniedz pasaules rekordus. Viņi, ejot pāri aizām vai starp augstceltnēm, balansē uz pāris pirkstu platuma kravas siksnai līdzīgas lentes. Jā, arī tas ir slackline, ko latviski varētu saukt par lentošanu. Nē, pastaiga 100 metru augstumā nav tas, ko izmēģināju es. Taču nenoliegšu, lentošanas treniņā viegli var pielipt šāds entuziasms. Tas ir universāls, ikvienam piemērots un daudzpusīgs līdzsvaram un koordinācijai veltīts sporta veids. Atkarībā no apņēmības līmeņa un vēlmes lentošanas prasmes var attīstīt, sākot no vienkāršas staigāšanas pa lenti un beidzot ar akrobātiku virs ūdens vai ļoti augstu gaisā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Trickline, rodeoline un longline – tie ir treniņi, ko ik nedēļu Rīgas parkos organizē biedrības SlacklineLV brīvprātīgie. Jaunums treniņu grafikā ir tikai dāmām paredzētas nodarbības.

Katram no četriem treniņiem ir sava specifika: atšķiras lentu augstums, garums un tas, cik cieši nostieptas un atsperīgas tās ir. Attiecīgi atšķiras arī tas, ko un kā uz lentes iespējams paveikt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rodeoline, šķiet, visvairāk atbilst vārdam slack (tulkojumā no angļu valodas – ļengans, vaļīgs), jo balansa māksla tiek apgūta uz pavisam nenospriegotas lentes.

Longline paredzēta iešanai garākā attālumā.

Trickline treniņi atklāj lentošanas sporta ekstrēmāko pusi.

Savukārt dāmu treniņos galvenā loma netiek iedalīta vienai konkrētai lentei – mērķis ir iedrošināt un motivēt arī sievietes uzsākt lentošanas sportu. Ideja par šo treniņu SlacklineLV meitenēm radusies, gatavojoties jau rudenī notiekošajam starptautiskajam lentošanas festivālam Čehijā.

Sadraudzēties ar līdzsvaru

Lai iepazītu staigāšanu pa lenti, dodos uz diviem Uzvaras parkā rīkotajiem treniņiem – trickline un dāmu treniņu.

Sākumā ap izvēlēto koku stumbriem tiek aptīts porolona aizsargs, lai nenodarītu pāri mizai. Pēc tam virs aizsargiem rūpīgi nostiprina speciāli šim sportam paredzētas lentes.

Ja plāno iegādāties savu slackline inventāru un vēlies apgūt, kā lentes pareizi un droši nostiprināt, piemēram, savas mājas pagalmā, to vari uzzināt, ierodoties kādu laiku pirms noteiktā treniņa sākuma.

Kad lentes uzliktas un pirmie interesenti sanākuši, treniņš var sākties. Pati nodarbība ilgst aptuveni trīs stundas, taču tas atkarīgs no laika apstākļiem. Vasarā lentošana notiek zem klajas debess, tāpēc stipru lietusgāžu un vēja gadījumā treniņš var tikt atcelts. Atšķirībā no trickline un citiem treniņiem dāmu nodarbību papildina kopīga iesildīšanās un atsildīšanās, bet tad gan laiks pašai lentošanai. Kāpšana uz lentes notiek rindas kārtībā. Jo vairāk cilvēku treniņā, jo ilgāk nāksies gaidīt savu kārtu. Saulainuma un siltuma pakāpe bieži ietekmē arī treniņu apmeklējumu – var ierasties no 10 līdz 30 interesentu.

Reklāma
Reklāma

Skatoties no malas, noturēt līdzsvaru uz lentes šķiet vienkārši, it īpaši, ja raugās jau pieredzējušu lentotāju sniegumā. Solis, atspēriens un līgans gājiens uz priekšu. Eleganti! Tomēr līdz ar pirmo mēģinājumu atraut kreiso kāju no zemes, labo balstot pret lenti, saprotu, ka priekšstats bijis maldīgs. Savā iesācējas statusā gan ne mirkli nejūtos muļķīgi vai kā citādi nevietā, jo abos treniņos ir arī citi neprofesionāļi.

Noteikti jāpiebilst, ka iesācējiem paredzētās aptuveni desmit metru garās un pusmetra augstumā nospriegotās lentes ir visos SlacklineLV rīkotajos treniņos. Jā, arī tad, ja līdzās uz trickline kāds gaisā metīs salto! Nodarbībās vienmēr kāds parādīs, pastāstīs un palīdzēs spert pirmos soļus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.