Liela daļa kamaniņu sporta sabiedrības nav gatava solidarizēties ar Ukrainas sportistiem un tautu.
Liela daļa kamaniņu sporta sabiedrības nav gatava solidarizēties ar Ukrainas sportistiem un tautu.
Foto: FIL

Kamaniņu sporta federācija pirmā atcēlusi aizliegumu Krievijas sportistiem piedalīties starptautiskajās sacensībās 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Kamaniņu sporta sabiedrība parādījusi simpātijas vai vismaz neit­ralitāti attiecībā pret Krievijas kolēģiem.

Starptautiskā kamaniņu sporta federācija (FIL) kļuvusi par pirmo, kas atcēlusi aizliegumu Krievijas sportistiem piedalīties starptautiskajās sacensībās. Tā lēmusi FIL arbitrāžas tiesa. Tiesa, tā kā līdz sezonas sākumam rudens izskaņā vēl daudz laika, paredzams, ka šajā aizkulišu šaha spēlē gaidāmi arī citi pavērsieni.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pagājušajā nedēļā pirmo reizi FIL vēsturē notika ārkārtas kongress, kurā bija divi balsojumi – par Krievijas Kamaniņu sporta federācijas izslēgšanu un Krievijas amatpersonu atstādināšanu no ieņemamajiem amatiem organizācijā. Attiecībā uz pirmo labvēlīga lēmuma pieņemšanai bija nepieciešamas divas trešdaļas balsu, bet no 31 par bija tikai 15, otrajā vajadzēja vienkārši vairākumu, un ar 16 balsīm bija pietiekami lēmuma pieņemšanai. Latvijas Olimpiskā komiteja norādījusi, ka tās un FIL redzējums par Krievijas karu Ukrainā ir kardināli atšķirīgs. FIL prezidents ir Einars Fogelis.

“Krievu sūdzību FIL arbitrāža vērtēja tikai pēc statūtiem un uzskatīja, ka FIL valdes lēmums bija nelikumīgs. Lai (federāciju) izslēgtu, ārkārtas kongresā vajadzēja divas trešdaļas balsu, taču tās nedabūja. Manā skatījumā tagad jāvērtē, kādas izmaiņas nepieciešamas statūtos, jo jebkurā lietā juristi skatās nevis kopējo situāciju, bet statūtus. Viena lieta ir mūsu emocijas, otra – dokumenti,” “Latvijas Avīzei” sacīja Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga, piebilstot, ka viņš nepiekrīt arbitrāžas tiesas lēmumam. Latvijas nostāja abos jautājumos bija par Krievijas izslēgšanu.

Balsojumi bija aizklāti, līdz ar to nevar pateikt, kuras valstis paudušas krieviem labvēlīgu pozīciju. Lielā proporcija, kas gatava pievērt acis uz Krievijas visu starptautisko tiesību pārkāpumiem, rada jautājumu, kas notiek kamaniņu sporta sabiedrībā.

Atis Strenga pieļauj, ka nākamajā kongresā jūnijā situācija var mainīties, un viņš ir pārliecināts, ka neviena valsts Krievijas sportistus rudenī uz sacensībām neaicinās. Ja tomēr krieviem būs zaļā gaisma, vai Latvija gatava boikotēt Pasaules kausus? “Jā, droši vien. Mūsu nostāja ir, ka negribam, lai krievi startē. Jāpagaida jūnija kongress. Šobrīd neesam runājuši par to, kā rīkosimies, ja krievi piedalīsies, jo esam pārliecināti, ka viņi nākamajā sezonā un vēl ilgāk nestartēs. Es neredzu iespēju, ka viņi varētu piedalīties,” atkārtoja Strenga.

Viņš atzina, ka spriest par to, uz cik ilgu laiku Krievijas sports jāizolē no starptautiskā līmeņa, esot sarežģīti: “Iespējams, viens vai divi olimpiskie cikli, desmit gadi. Jāskatās kopējā aina, kas notiks Sporta arbitrāžas tiesā. Starptautiskā olimpiskā komiteja vispār klusē. Ja juridiski krieviem atļaus startēt, pārējām valstīm jāpiesaka boi­kots. Tas būs atkarīgs no sportistiem, valstīm.”

SAISTĪTIE RAKSTI