Pusaudžu terapeits: Bērniem ir ļoti grūts laiks, pēdējās nedēļās ir vērojami arvien vairāk “noplīsumi” 0

Pirmā mācību pusgada noslēgums ir labs iemesls, lai izvērtētu, kādas ir mūsdienu pusaudžu lielākās problēmas un kādas izmaiņas ir vērojamas viņu ikdienā. Par to, kādas ir viņa novērotās tendences, raidījumā “Uz līnijas” stāstīja pusaudžu terapeits Nils Sakss Konstantinovs, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs.

Reklāma
Reklāma
Pilnīga neveiksme! Eksperti nosaukuši 7 automašīnas, kuras kalpo uz pusi īsāku laiku nekā citas 15
Brīdina cilvēkus par briesmu tuvošanos: pludmalē izskalota leģendām apvītā milzu zivs – katastrofu vēstnese. Kam gatavoties?
Tas var sabojāt gan apģērbu, gan veļas mašīnu! Nekad nemazgājiet šīs 5 lietas veļas mašīnā
Lasīt citas ziņas

“Jaunieši dzīvi uztver diezgan cikliski un paredzami. Šis ir tas grūtais gada periods,” atzīst N. Sakss Konstantinovs. Pēc viņa teiktā, pēdējās nedēļās ir vērojami arvien vairāk noplīsumi un šaubas par nākotni. “Tas, ko var redzēt, kas varbūt ir atšķirīgāk vēl no iepriekšējā gada mūsu pieredzē, ir ļoti lielas problēmas skolās ar tiem, kuriem vajadzīgs kāds atbalsts,” uzsver speciālists.

Viņš norāda, ka šī situācija sakrīt ar Valsts kontroles atklātajiem faktiem par speciālās izglītības un atbalsta pasākumu trūkumu skolās.: “Šogad to redzētu īpaši bērni, kuriem ir grūti. Grūti ar lasīšanu, rakstīšanu, dažādu veidu mācīšanos, uzvedību klasē vai mentālo veselību brīžiem. Viņiem ļoti pietrūkst atbalsta skolās, un skolās nav speciālistu bieži vien, kas varētu viņiem palīdzēt. Tas šogad ir īpaši jūtams.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Uz jautājumu, kāpēc šī problēma ir tik aktuāla tieši šogad, terapeits atbild: “Es domāju, ka tā ir bijusi arī droši vēl iepriekš. Varbūt vairāk mēs tam pievēršam uzmanību. Varbūt tāpēc, ka vairāk bērni ir nonākuši lielākās skolās, skolu slēgšanas dēļ klases ir palikušas lielākas, līdz ar to viņiem tur objektīvi ir grūtāk. Tas varētu būt viens no skaidrojumiem.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.