Pusaudzis audzina vecākus: Pieturzīmes Whatsapp teikuma beigās nozīmē dusmošanos! 41
Visai amizanta diskusija izvērtusies socvietnē “X” par to, vai un kādas pieturzīmes ir jālieto populārajā saziņas platformā Whatsapp. Anita Muižniece atklāja, ka būtību saprot, bet pieņemt to grūti: “Klau, mani vienīgo pusaudzis mājās audzina, ka pieturzīmju lietošana teikuma beigās Whatsapp sarakstē nozīmē dusmošanos?🙈 Nespēju šo pieņemt… Saprotu, bet nespēju!” Diskusijas dalībnieku viedokļi ir dažādi – citi apelē pie izglītības līmeņa, citi aicina saprast jauniešus un modernās tendences.
Es lietoju "cieņā, ☠️⚰️"
— Eriks Stendzenieks (@E_Stendzenieks) July 2, 2024
Te nav jautājuma par nemācēšanu. 2.ģimnāzijā humanitārie zina, kur pieturzīmes jāliek 😉.
Tika gari izskaidrots, ka punkts aiz "ok", piemēram, nozīmējot dusmas vai neapmierinātību, bet "ok", bez punkta nozīmē, kas tiešām viss labi.— Anita Muižniece (@anita_muizniece) July 1, 2024
Jauki jau, protams, ir, ka vēlas iekļaut savā vidē. Bet…. Varbūt ir tomēr vēl citi ceļi iekļaušanai? Šajā ziņā lai iet bekot ar savu "ķipa" kultūru. Lai gan mēdz teikt, ka arī kultūras trūkums ir kultūra.
— Iveta Kramiņa (@ivetakramina) July 2, 2024
Neesmu pusaudzis, bet vispār nejūtu atšķirību. Izņemot var padomāt, ka bez punkta un rakstīts steigā. Lai gan pēc šādiem Labi un Ok kaut kā neprasās to punktu. Bet manā skatījumā tas vispār neko nemaina.
— Iveta Kramiņa (@ivetakramina) July 2, 2024
Pret veciem cilvēkiem dzīves norietā 🤭
— Imants (@Unabomberz) July 2, 2024
Nelieto WhatsApp akadēmiskā un darba vidē ar pusaudžu noteikumiem.
Pusaudži vispār tāpēc ir pusaudži, ka nevajag viņus pārāk ņemt par pilnu. Ambīcijas lielas, prāta pagaidām pamaz.— Reinis Lazda (@ReinisLazda) July 2, 2024
Ne jau par literārās gramatikas zināšanu vai nezināšanu te bija runa. Pārlasi vēlreiz, varbūt sapratīsi, ka ir valodā nišas kas nav literārā valoda.
— Tvirtāks (@tvirter) July 2, 2024
Wtf. Bet godīgi sakot, es nezinu iemeslu, kāpēc neliek punktu teikuma beigās. Mana versija vienmēr ir bijusi, ka vienkārši slinkums ielikt vai tas tērē laiku.
— Emily Anna (@thefoxies18) July 2, 2024
Kad pasaule griežas tikai ap tevi (un tā ir katram pusaudzim, bez izņēmuma) un tu tur, tajā centrā netiec galā ar savām emocijām, tad rādās visur visādas agresivitātes, izdomāti zemzeksti un sazin kas. Kopumā tas pāriet, jo pusaudzība pāriet. Par laimi!
— Luna 🇱🇻🇺🇦 (@MagnaLunaCarta) July 2, 2024
Tāpēc, ka tekstu pabeigt ir skaidrāk ar emoji, nevis aizdomīgu punktu, kas ej nu sazini ko nozīmē… visdrīzāk kaut kas slikts 🙃
— James (@pineconehiller) July 2, 2024
Es ar vecākiem un draugiem rakstu gramatiski nepareizi. 🤷♀️ Liekas nedaudz muļķīgi ievērot gramatiku privātā sarakstē. Katram savs.
— Zamia (@pludins22) July 2, 2024
Man piekāst viņu jaunās modes – es rakstu ar komatiem un visām pārējām pieturzīmēm. Savā starpā viņi var rakstīties kā grib – ar mani – saprotamā latviešu valodā. 😜
— vairisk (@vairisk1) July 2, 2024