Četri tipiskākie aizrādījumi, kas nepatīk pusaudža ausīm 0
Lūk, psihologs piedāvā visspilgtākos piemērus tām vecāku teiktajām frāzēm, kuras pusaudzis pilnīgi garantēti uztver naidīgi!
Kā tu esi apģērbies!?
Ar šādu izteicienu vecāki pilnīgi noteikti izsaka savu neapmierinātību ar bērna vizuālo izskatu. Tā to redz un saprot pusaudzis. Tādēļ, kad tu saki: “Uzvelc cepuri!” (pārdzīvojot par bērna veselību), pusaudzis dzird: “Es uzskatu, ka tev labāk ir uzvilkt cepuri”.
Protams, palicis bez pieskatīšanas, pusaudzis cepuri tūliņ pat noņem – tā viņš parāda savu “es”.
Izvēloties skolai apģērbu, vai iešanai uz kino un pastaigām ar draugiem, pusaudzis vismazāk jau nu domās par savu veselību. Ziemā, protams, ir muļķīgi staigāt vasaras kedās, bet galvenais – atstāt iespaidu uz draugiem.
Man nepatīk tavi draugi. Pārstāj ar viņiem kontaktēties!
Draugu izvēle pusaudzim ir galēji svarīga, tā ir personības izvēle. Lai cik labi mēs nepazītu savu bērnu, mēs nevaram draudzēties viņa vietā.
Un ja bērnudārza vecumā bērns pilnīgi dabiski stāstīja, ar kādu meiteni vai zēnu viņš draudzējas, tad pusaudzis no tevis slēpj savu personīgo dzīvi.
Ir vērts tikt skaidrībā un parunāt ar savu bērnu, kurš nu jau kļūst pieaudzis, kāpēc tev nepatīk tieši tie viņa biedri un uzzināt, kāpēc tavam bērnam ar viņiem ir interesanti.
Neesi vēlu! vai Kāpēc tu tik vēlu pārnāci mājās?
Protams, vecāki pārdzīvo, ja bērns aizkavējas, galvā uzreiz rodas visbriesmīgākās domas.
Pamēģini paskaidrot vēl vienu reizi, ka vienmēr ir iepriekš jāpabrīdina par kavēšanos. Bērnam nodod šādu vēstījumu: “Es tev uzticos, taču neuzticos autovadītājiem uz ceļa. Esi uzmanīgs!”.
Un ja viņš nevēlas, lai tu ar saviem zvaniem traucētu viņa draugus, labāk ir paziņot pašam.
Pietiek sēdēt pie datora!
“Tā vietā, lai sēdētu ar planšeti vai mobilo tālruni rokās, labāk gatavo mājasdarbus!” vai ‘Noņem austiņas, tu manī neklausies!”. Internets un sociālie tīkli – vēl viens iemesls konfliktam mūsdienu pusaudzim ar vecākiem. Pēc vecāku domām, tā ir tukša laika pavadīšana, bet pusaudzim – pirmā nepieciešamība.