Foto: Joannawol/SHUTTERSTOCK

Pūpola apgriešanas triki: dārzniece skaidro, kad tas jādara un kāpēc 0

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

“Nezinu, kā pareizi kopt nokarenās formas pūpoliņu. Gribu, lai ir pūpoli un glīta forma.” – raksta Anita Ogrē.

Stādu plača “Lībieši” saimniece Agnese Kante-Šteina pūpola vainagu regulāri apgriež, lai saglabātu vēlamo formu. Populārākā ir lietussarga forma. To veidojot, dzinumus griež tik garus, lai apakšpusē var redzēt arī stumbriņu. Citādi augststumbra potējums zaudē savu efektu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nav vēlams ļaut dzinumiem augt gariem līdz zemei. Pūpoliņi veidojas uz jaunajiem dzinumiem, un viss skaistums tad būs lejā, bet augšpusē zari kļūs resni, pliki un pārkoksnēsies.

Noteikti vītolu apgriež reizi gadā, piemēram, pēc Lieldienām, kad pūpoli zaudējuši pūkainumu un sāk plaukt jaunās lapiņas. Cenšas vainagu veidot tā, lai augšpusē būtu pēc iespējas vairāk jauno zariņu.

Kad dzinumi sasniedz paredzēto garumu, tos atkal var īsināt kaut vasaras vidū.

Pat labi kopjot, ar gadiem zari vainagā kļūs arvien biezāki. Tos, kas apakšpusē vecāki, apkaltuši vai atmiruši, izgriež. Tas veicinās jaunu dzinumu veidošanos, kuriem atkal būs daudz skaistu pūpoliņu.

Uz augstā stumbra (sevišķi pirmajos divos gados) mēdz veidoties jauni dzinumiņi. Tos regulāri nobrauka līdz šķirnes potējuma vietai. Ja ļaus tiem paaugties tik lieliem, ka jāgriež, tad uz stumbra zaru griezuma vietās paliks neglītas rētas.

Dekoratīvo vītoliņu nevajag bagātīgi mēslot.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.