Foto – www.andriskozlovskis.lv

Punkti par smadzeņu reakcijas ātrumu 0

Uzņēmējs Linards Lapa savā plānotājā katru dienu fiksē ne tikai darba uzdevumus un svarīgas tikšanās, bet arī ieraksta – trenēt smadzenes.

Reklāma
Reklāma

 

7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Lasīt citas ziņas

Linards nodibinājis uzņēmumu, kas tirgo bērnu pārtiku, izveidojis interneta lapu 7gudrie.lv, ir konsultants un personības treneris. Darāmā intensitāte allaž augsta. Tādēļ vienmēr jāspēj sevi turēt formā – gan lai ķermenis vingrs, gan galva skaidra. Pamanījis, ka atmiņa reizēm sāk pievilt. Meklējis internetā noderīgu informāciju, kas palīdzētu uzlabot atcerēšanās spēju un uztveres asumu.

 

– Atradu programmu, kas piedāvā trenēt smadzenes. Internetā tādu netrūkst, taču man iepatikās tieši portāla www.lumosity.com pieeja. Turklāt izlasīju, ka šo programmu atzinuši dažādi zinātnieki, ārsti un vērā ņemamu augstskolu mācībspēki.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tā līdzinās virtuālai spēlei, taču trenē nevis īkšķu veiklību un prasmi nogalēt pēc iespējas vairāk zombiju, bet smadzeņu funkcijas – atmiņu, koncentrēšanās spēju, reakcijas ātrumu, domāšanas elastīgumu…

Vispirms atzīmēju, ko vēlos uzlabot, atbilstoši tam saņemu uzdevumus, tādus kā testus. Atkarībā no tā, kā esmu tos veicis, tiek piešķirti punkti. Beigās uzzinu, par cik vienībām šodien esmu uzlabojis, piemēram, reakcijas ātrumu.

Sākumā tiek dota iespēja spēles izmēģināt par velti, pēc tam jāmaksā neliela summa, kaut kas līdzīgs abonēšanas maksai.

Katru dienu izspēlēju vienu tūri, tas prasa tikai 15 līdz 20 minūtes. Tā tikai šķiet, ka ilgi, vairums no mums draugos un feisbukos patērē daudz vairāk laika.

Nevaru apgalvot, ka šie treniņi izcili uzlabojuši manu atmiņu, esmu sasniedzis pārsteidzošus rezultātus smadzeņu attīstībā vai ko tamlīdzīgu. Man pietiek ar to, ka zinu – daru kaut ko savā labā. Tādēļ telefona plānotājā pie uzdevumiem ik dienu ir ieraksts par smadzeņu trenēšanu.

Vēl katru dienu ir ierakstīts – fiziskās aktivitātes. Jo zinu, ka arī tās nepieciešamas labai smadzeņu darbībai. Kad esmu izkustējies, ierakstam pielieku ķeksīti. Tas ir atgādinājums sev pašam.

Manas aktivitātes mēdz būt dažādas – vakar spēlēju golfu, šodien ar riteni nobraucu 13 kilometrus. Dažreiz pamatīgi izskraidos, ar bērniem futbolu spēlējot, bet visbiežāk skrienu. Pat ja darīšanu dēļ nekam no ierastā nav vaļas, atrodu, kā laika trūkumu nedaudz piemānīt – atstāju mašīnu un izstaigāju visu Rīgas centru kājām. Eju ātrā tempā divas stundas.

Reklāma
Reklāma

Gan fiziskais, gan smadzeņu treniņš man sniedz fantastisku sajūtu. Nevis par muskuļu vai atmiņas stiprināšanu, bet par to, ka piespiedos un to paveicu, izdarīju kaut ko labu sev. Esmu laimīgs.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.