Foto – Shutterstock

Pumpas nelaikā. Kā no tām tik vaļā? 5

“Man nereti uz sejas uzmetas pumpa un, kā likts, tieši pirms darba intervijas vai cita svarīga pasākuma. Kā rīkoties?” Mairita Siguldā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Atbild ārstniecības un skaistumkopšanas centra “Verdi” kosmētiķe Ilze Lieģe: “Pumpas ieteicams dezinficēt ar toniku vai losjonu, kam piemīt antibakteriāla iedarbība, bet spirtu saturošs līdzeklis gan ne vienmēr būs labākais variants.

Uz pumpas ar vates kociņu var uzklāt salicilskābes spirtu, kam piemīt antibakteriāla un pretiekaisuma iedarbība. Nevēlamo veidojumu ieteicams apstrādāt arī pirms gulētiešanas. Sažuvušu pumpu būs vieglāk nomaskēt. Ja āda uz tās paliek kreveļaina un sulo, to vēlams pārklāt ar vieglu mitrinošu krēmu, lai mīkstinātu virskārtiņu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja pumpai ir balts gals, no kura gribas atbrīvoties, iepriekš tā noteikti jādezinficē. Var izmantot sterilu adatiņu, kuru dezinficē virs liesmas vai ar spirta šķīdumu. Ar to slīpi parauj vaļā veidojuma galviņu. Durot dziļumā, ādā var iekļūt infekcija.

Reizēm sārtumu pumpai palīdz noņemt alvejas mīkstums vai kumelīšu komprese, kas sausina un dezinficē ādu.

Dažiem pumpas izdodas sadziedēt jau vienas dienas laikā, taču citiem tās saglabājas līdz pat nedēļai. Ja mājās nav nekā piemērotāka, var izlīdzēties ar zobu pastu, jo tai piemīt antibakteriālas īpašības, taču, ja izveidojušās strutas, jāizmanto kliņģerīšu tinktūra vai salicil­skābes spirta šķīdums.

Problēmu ātrāk palīdzēs atrisināt kosmētiska procedūra – darsonvalizācija, kuras laikā pumpu apstrādā ar augstfrekvences strāvu, novēršot strutu veidošanos un infekcijas izplatību, kā arī veicinot asinsriti. Šī manipulācija ilgst tikai dažas minūtes atkarībā no pumpu skaita. Pirmajā dienā tā būs sārtāka, otrajā savilksies un kļūs sausāka, taču var gadīties, ka procedūra palīdzēs uzreiz.

Klāšanai uz pumpām var iegādāties tā sauktos SOS jeb ātrās palīdzības krēmus vai želejas, ko lieto divreiz dienā uz attīrītas ādas. Parasti to sastāvā ietilpst mīkstinošas un mitrinošas sastāvdaļas, kā arī salicilskābe ar pretiekaisuma īpašībām, un glikolskābe, kas iedarbojas noloboši. Nākamajā dienā pumpu nosedz ar kamuflāžas jeb maskējošu līdzekli vai pūderkrēmu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.