Kurzeme: pidžamu ballīte, reņģu vēršana un ugunsšovs 0
Aizputē Muzeju naktī īstenosies pārgājiens–ekskursija “Aizputes šūpuli meklējot”, kuras laikā tiks iepazītas nozīmīgākās vietas, kas veidojušas Aizputes vēsturi, un stāstīti nedzirdēti nostāsti. Pulcēšanās pie Aizputes novadpētniecības muzeja kāpnēm (Skolas iela 1) plkst. 19, kur apmeklētājus sagaidīs gids. Liepājas muzejā līdz pat pusnaktij darbosies radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, būs apskatāma izstāde par Bārtas tautas tērpu, koncertēs viena no talantu šova “Xfaktors” laureātēm grupa “Tautumeitas”, noslēgumā ugunsšovs.
Otaņķu senlietu krātuve Rudē plkst. 18, piedaloties Otaņķu etnogrāfiskajam ansamblim, atklās Seno zirglietu šķūni un ekspozīciju “Bērni 1918 – 2018”, kurā aplūkojamas simts gadu laikā tapušās vietējo bērnu fotogrāfijas un dažādi ar bērnu kopšanu saistīti eksponāti.
Ventspils Amatu mājā (Skolas iela 3) bērni un jaunieši varēs kārtīgi izplosīties pidžamu ballītē – priekšnesumus un radošās darbnīcas papildinās pidžamu modes skate un atrakcijas, tostarp spilvenu kaujas, bet rakstnieka Herberta Dorbes muzejā “Senču putekļi” (Ērgļu iela 1) – skatīties Dzintras Aulmanes zīmētās animācijas filmas.
Airītes stacijā (Saldus nov. Zirņu pag.) atklās jaunu ekspozīciju par Rīgas–Liepājas dzelzceļa līnijas būvniecību un arhitektu Artūru Tramdahu – vienu no dzelzsbetona būvniecības pamatlicējiem Latvijā, kurš bez senā zemgaļu pilskalna vārdā nosauktās Airītes stacijas uz šīs līnijas projektējis vēl divas citas stacijas. Netālu esošajā Oskara Kalpaka muzejā un piemiņas vietā “Airītes” Muzeja naktī būs iespējams apskatīt Kalpaka bataljona vēsturiskos materiālus un gaismas un skaņas instalācijas Spēka takā.
Jau dienā Jaunmoku pilī risināsies 5. Latvijas trofeju izstādes noslēguma aktivitātes pils parkā – suņu parāde, šaušana ar loku, improvizēts mednieku eksāmens, bet vakarā tiks atvērti pils saloni un Meža, Jūgendstila interjera un pils vēstures ekspozīcija un Baibas Rīteres gobelēnu izstāde.
Džūkstes pasaku muzejā bērni varēs orientēties izstādē “Ķemeru Nacionālā parka dabas bagātības”, piedalīties roku lellīšu teātra izrādēs “Aijā žūžū, lāča bērni”, “Pasakas par darbu”, “Pasakas par putniem”, bet Pastariņa muzejā – doties pirts rituālos kopā ar pirtniekiem Rasmu Biezbārdi, Guntaru Peipiņu un folkloras kopu “Avots”.
Tumsai iestājoties, ap plkst. 23.30 pie Durbes pils Tukumā veidosies Lāpu ceļš, bet, lai redzētu senās uguns spēles, pusnaktī jāpulcējas pils pakājē pie lauvu skulptūrām. Lai gan Lapmežciemā muzejs slēgts remonta dēļ, Ķemeru Nacionālā parka darbinieku vadībā pilsētā būs ko darīt gan lieliem, gan maziem. Varēs apgūt zvejnieku darba iemaņas: tīklu lāpīšanu, reņģu vēršanu – blīvēšanu un žāvēšanu –, mezglu siešanu, sacensties sviedlīnes mešanā. Jumiķis rādīs un stāstīs par niedru jumtu likšanu.