Dabā viss ir īpašs 3
Dakteris stāsta par rudenī vācamajiem augiem – jārok saknes un jālasa ogas. Pasmaida un piebilst: lieliskas saknes ir arī burkāni, kāļi, rutki un bietes.
“Biete ir varens ārstniecības augs, īsta veselības noliktava. Labi der, ja jāsamazina asinsspiediena līmenis asinīs, jo sula palīdz paplašināt asinsvadus. Nedrīkst dzert glāzēm, jāsāk ar pusi tējkarotes, palielinot līdz ēdamkarotei. Iedarbība ilgst sešas stundas. Ja pievieno arī citus augus, kas samazina asinsspiedienu, – vilkābeles ogas, dumbrāju zaķpēdiņu, kumeļpēdu, pļavas ģerāniju, iespējams iztikt bez medikamentiem asinsspiediena pazemināšanai. Vērts mēģināt īpaši tam, kurš tikai nesen uzzinājis, ka spiediens par augstu, un pie zālēm vēl nav ķēries,” iedrošina ārsts.
Pamēģini tā!
Pētījumi pierāda – ja augu vāra vai aplej ar verdošu ūdeni, tā bioloģiski aktīvās vielas, kas satur lektīnus, zaudē aktivitāti. Lektīni aizsargā pret audzējiem un vīrusu slimībām. Tāpēc apliešanai der vien aptuveni 70 grādu karsts ūdens. Savukārt citus auga labumus bez vārīšanas nemaz nevar dabūt. Kā rīkoties?
Ja gatavo tēju no vairākiem augiem, kam nepieciešama dažāda pieeja, vispirms zālītes liek termosā un uzlej siltu ūdeni (līdz 60 grādiem), atstāj uz 2–4 stundām. Nokāš. Biezumus liek katliņā, atkal aplej ar ūdeni un vāra piecas minūtes. Tad abus šķidrumus salej kopā.