Foto: SHUTTERSTOCK

“Puisītis saldi čuč, nekas neliecina, ka būtu kādas problēmas” – satrauktas mammas stāsts no slimnīcas uzņemšanas nodaļas 59

Ir visai saprotams, ka jaunās māmiņas ļoti satraucas, ja kaut kas nav kārtībā ar viņu mazuļiem, taču dažkārt arī satraukums ir pārspīlēts, ko veicina “diagnožu” uzstādīšana ar “Google” palīdzību.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Tādas pārdomas rodas, izlasot kāda latviešu ārsta stāstu par kādu epizodi uzņemšanas nodaļā.

“Pirmo cīņu izcīna Neatliekamās Medicīniskās Palīdzības dienests. Pusnaktī izsaukums pie gadu veca bērna, jo mamma ievērojusi, ka viņš esot miegā kustinājis kājas. Puisītis saldi čuč, nekas neliecina, ka būtu kādas problēmas. Varētu it kā nomierināt satraukto māti un doties prom uz izsaukumiem, kur tiešām nepieciešama neatliekama palīdzība. Taču mamma ir cīnītāja. Diezgan uzbudināta cīnītāja.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Jūs taču neesat pediatrs! Kā Jūs variet garantēt, ka manam bērnam nekas nekaiš? Vediet uz slimnīcu!

Brigādes vadītāja tiešām nav pediatrs. Mīļā miera labad viņa piekāpjas un ar diagnozi “muskuļu krampji un spazmas” pulksten divos naktī nogādā mazulīti ar visu mammu – cīnītāju reģionālās slimnīcas uzņemšanas nodaļā.

Pediatrs, kaut samiegojies, redz normālu, veselu bērnu, kurš aizmidzis pat nenojauš, cik ļoti par viņu tagad tiek turēta rūpe.

– Izskatās, ka ar bērniņu viss ir labi. Bērniņi mēdz miegā kustēties.

Taču mamma nav vakarējā. Viņai ir internets. Tas ļauj justies vismaz līdzvērtīgai ārstam, ja ne pārākai.

– Un, ja nu viņam ir nemierīgo kāju sindroms? Varbūt viņam trūkst dzelzs? Paņemiet analīzes!

Māmiņa zina vislabāk kā rīkoties, jo tas taču ir viņas bērns. Taču arī pediatre nav vakarējā.

– Tagad, ja mēs dursim puisīti, lieki satrauksim. Analīzes varam paņemt no rīta. Tagad svarīgi ir novērot, kādas ir tās kāju kustības. Sarunāsim, ka ieliksim observācijā. Jūs vērojiet viņu un, kā viņš sāks kustināt kājas, tā uzreiz uzfilmējiet ar telefonu. Tas ļoti mums palīdzēs saprast, kas tad viņam īsti par vainu.

Jā, šī ideja māmiņai šķiet saprātīga. Viņa apņemas godprātīgi monitorēt gulošo atvasi. Tomēr ar zināmu piesardzības, neuzticības un brīdinājuma intonāciju balsī ārstei vēl paziņo.

– Un tikai nesakiet, ka tas viss no zobiem!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.