Pudeļu jaunā dzīve dārzā: noder stādiem un kurmju atbaidīšanai 0
Reizēm tara ir vērtīgāka par to, kas tajā bijis iekšā. Tā noteikti ir arī ar pieclitru tilpuma plastmasas ūdenspudelēm. Kad ūdens izdzerts, pudele vēl gadiem var kalpot dažādiem nolūkiem.
Baro bites
Patlaban pilnā sparā bitēm tiek dota ziemas barība. Sīrupam vajadzīga barotava, kuras iegādāties gatavas ir dārgs prieks. Lieliska alternatīva ir piecu litru pudeles. Piemērotākās ir tādas, kurām ir kvadrāta forma. Kad saimes ligzda sašaurināta, aiz šķirdēļa ievieto divas pudeles, kurām nogriezta virspuse. Traukos ieliek krietnu sauju niedru, paparžu serdeņu vai zariņu (sevišķi patīk upenes). Pa tiem bites labi prot nokļūt līdz saldumam. Ar lejkannu ielej sīrupu, pārklāj konstrukciju ar saimes sedziņas malu. Šādi ir ērti pārbaudīt sīrupa atlikumu un papildināt to.
Pēc piebarošanas šos traukus var glabāt nākamajam gadam, taču vieglāk katru gadu ņemt jaunus, tīrus.
Stāda augus
Nogrieztās pudeles pavasarī labi noderēs kā podi stādiem. Ja stādus plānots pārstādīt, tad trauku nāksies pārgriezt (pudelēm parasti ir reljefs). Taču, ja dārzā saimnieko zemesvēži vai ūdensžurkas, tad stāda ar visu podu, atstājot apmēram piecus centimetrus augstu maliņu virs zemes. Poda apakšpusi sadursta ar naglu, lai ūdens var izplūst, saknes izspraukties, bet kaitēklis piebeigt augu nevar.
Izdevīgi ir pārgriezt pudeli vidū uz pusēm un augu stādīt piltuves daļā, kuru uzliek apakšpusei, kas kalpos kā ūdens rezervuārs. Tā var labi redzēt, kuram augam slāpst, kuram ne.
Ja pudelēm nogriež apakšmalu, tad izveidojas liela piltuve. Vāciņu var gan noņemt, gan sadurstīt. Trauka šauro galu daļēji ierok dobē, blakus augam. Sevišķi šī metode der dūšīgajiem dzērājiem – tomātiem, gurķiem, ķirbjiem. Ūdeni lej tikai piltuvē. Tas lēni sūksies augsnē, nokļūstot tieši pie auga saknēm. Tā nebūs ūdens zudumi, tam izgarojot no dobes virspuses. Arī mēslojuma patēriņš būs mazāks. Turklāt šādi augi minimāli jāravē, jo nezāles augsnes sausajā virskārtā nedīgst. Arī slimību būs mazāk (daudzu slimību ierosinātāju attīstībai vajadzīgs mitrums).
Atvaira kaitēkļus
Pazemes kaitēkļiem (kurmjiem, žurkām) nepatiks vējdzirnaviņu radītā vibrācija. Dzirnaviņas var pagatavot ļoti viegli un ātri. Pudeles sānos izgriež durtiņas. Tās atloka, lai turētos atvērtas. Ar karstu naglu trauka apakšpusē un vāciņā izdur caurumus. Izvēlas stingru kārti, kuru pēc iespējas dziļāk iedzen zemē. Jo dziļāk, jo labāk, lai traucējošā vibrācija nokļūst tuvāk rosīgo postītāju mītnēm. Uz kārts uzmauc pudeli, caur lodziņu uz gala uzliek korķīti un visu savieno ar naglu. Naglu iedzen vaļīgi, lai trauks var brīvi grozīties vējā. Diemžēl šādas dzirnaviņas efektīvi darbojas tikai klajā laukā, kur vējš var ieskrieties. Puķudobēm aizvējā tās nepalīdzēs.
Lai zinātu, uz kuru pusi vējš pūš, zem dzirnaviņām var piesiet ūdensizturīgu kaprona lenti. Vismaz kāds košs akcents dārziņā, kuru jau pametusi raža!