Pudeļbirste negrib ziedēt… 0

“Pirms diviem gadiem maijā man uzdāvināja ziedošu kalistemonu. Ko varu darīt, lai augs atkal uzziedētu?” 
Inese R. Limbažos

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Kalistemi (Callistemon) ir daudzgadīgi, mūžzaļi miršu dzimtas augi, ko īpatnējās vārpveida ziedkopas dēļ dēvē par pudeļbirstēm. Augi zied katru gadu, atkarībā no sugas, šķirnes – ar dažādu krāsu ziediņiem, kuriem nav ziedlapu, bet ir garas un spilgtas putekšņlapas.

Austrālijā, kur cēlušies kalistemi, tie tagad atpūšas (gada aukstākais mēnesis tur ir jūlijs).

CITI ŠOBRĪD LASA

Kad pazeminās gaisa temperatūra, augi krāj spēkus turpmākai augšanai un ziedēšanai.

Tāpēc arī telpās augošiem kalistemiem, lai ieriestos nākamā gada ziedpumpuri, vēlu rudenī un ziemā nepieciešama zema (+6…+8 °C) gaisa temperatūra. Šādā temperatūrā augi jālaista minimāli, tos nedrīkst pārlaistīt! Ja kalistemus visu gadu tur vienmērīgā istabas temperatūrā, augs attīsta daudz jaunu dzinumu, varbūt izspiež tikai kādu retu ziediņu.

Tomēr tikai ar gaisa temperatūras pazemināšanu vien ziedu veidošanai ir par maz, svarīgi, lai kalistemiem no agra pavasara līdz vēlam rudenim būtu nodrošināti optimāli kopšanas un audzēšanas apstākļi:

* vienmērīga un mērena laistīšana ar siltu, mīkstu ūdeni;

* ik nedēļu – mēslošana ar kompleksajiem minerālmēsliem (pamīšus var izmantot arī labi satrūdējušus govju, atšķaidītus vistu mēslus);

* pārstādīšana (ja tā vajadzīga) vai augsnes virskārtas nomaiņa ar jaunu, svaigu substrātu;

* kroplu, nekvalitatīvu zaru izgriešana un kopējā izskata veidošana.

Kalistemus stāda trūdvielām bagātā, vieglā augsnē ar labu ūdens un gaisa caurlaidību un mazliet skābu reakciju. Lai izvairītos no kaitēkļiem un slimībām, rūpīgi jāseko augu veselībai. Pēc noziedēšanas noteikti jāapgriež pārāk garie dzinumi (dažkārt tie pat ir bez lapām), lai saglabātu kompaktu, bagātīgi ziedošu koku vai krūmu. Un noteikti jāizvēlas visgaišākā vieta telpā, kur daudz saules, jo arī gaismas daudzumam ir liela nozīme ziedu attīstībā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.