Pūču naktī Ķemeru Nacionālajā parkā – jaunākie pūču pētījumi Latvijā 0
Aicinot iepazīt noslēpumainos nakts putnus – pūces, Dabas aizsardzības pārvaldes (Pārvaldes) dabas izglītības centrs “Meža māja” sestdien, 9. martā, ielūdz uz Pūču nakti Ķemeru Nacionālajā parkā.
Tās laikā ikviens varēs izzināt pūču paradumus, iemācīties tumsas apstākļos atpazīt to balsis, kā arī uzzināt aktuālākos pūču pētījumu rezultātus Latvijā.
Pasākums notiks no plkst. 17 līdz plkst. 19.30, un dalība tajā ir bez maksas. Visiem apmeklētājiem, kuri ir pūču uzvārda brāļi un māsas – īpašas Ķemeru Nacionālā parka dāvanas.
“Tā kā patlaban dabas skaitīšanas procesā pūcēm top aizsardzības plāns, šogad interesentiem ir unikāla iespēja noklausīties plāna izstrādātāja Andra Avotiņa lekciju un uzzināt aktuālāko informāciju par Latvijas pūcēm – kā pūces Latvijā tiek pētītas, vai tās var saskaitīt un visbeidzot – vai Latvijā tās var justies drošībā,” pauž dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja Agnese Balandiņa.
Pasākumā būs padomāts arī par gados jaunākiem apmeklētājiem. Viņus gaidīs dažādas radošās darbnīcas un spēles par pūcēm. Visi interesenti nostiprināt savas zināšanas par pūču balsīm varēs arī tumsas šovā.
Savukārt pasākuma noslēgumā līdz ar tumsas iestāšanos notiks neliela pastaiga dabā, kuras laikā speciālisti pastāstīs un parādīs, kas jāievēro, lai tumsā šos noslēpumainos putnus saklausītu.
Tā kā klausīties pūces dabā nav iespējams lielās cilvēku grupās, ikvienam pasākuma apmeklētājam iecerēts sniegt tik daudz zināšanu, lai vēlāk iedrošinātu doties dabā klausīties pūces savā nodabā – mazā draugu vai ģimenes lokā. Jo tie putnu vērotāji, kuri labāk izprot pūču īpatnības un dzīvesveidu, var arī vieglāk tās atrast un pareizi atpazīt.
Pūces ir unikāli un pārsteidzoši putni. Tām piemīt daudzas apbrīnojamas īpašības, un tās ir ļoti savdabīgas savā uzvedībā. Ne vienu vien varētu pārsteigt, piemēram, fakts, ka pūces spēj pagriezt galvu par 170 grādiem, tās apēd līdz pat 1000 pelīšu gadā, savu guvumu norijot veselu.
Pūču ēdienkarti veido arī zaķi, eži, žurkas, mazāki putni un citi dzīvnieki. Turklāt to balsis ir ļoti daudzveidīgas un ne tuvu neaprobežojas ar visiem labi zināmo ūjināšanu.
Sugu grupas “Pūces” aizsardzības plānā, kas dabas skaitīšanas ietvaros būs izstrādāts jau šā gada izskaņā, patlaban tiek apkopota Latvijā jaunākā un visaptverošākā informācija par pūcēm, tiek veikti pētījumi, kuru rezultāti nākotnē var tikt izmantoti pūču aizsardzībai.