Foto – Shutterstock

Psiholoģe stāsta, ka krīzes situācijas mēdz dalīt divās grupās – problēmas, kas samilst, ja viena neveiksme, kļūme vai domstarpība seko otrai un pēkšņi nelaimes gadījumi jeb krīzes situācijas, kurām nevar sagatavoties. Krīzei ne vienmēr ir tikai problemātiskā puse, bet tā var dot iespēju mācīties un uzlabot savstarpējās attiecības. 1

Visbiežāk bērniem kaitē nekonstruktīvie vecāku savstarpējie konflikti, šķiršanās, atkarības, atšķirīga pieeja bērnu audzināšanā, kā arī situācijas, kad vecāki dodas strādāt uz ārvalstīm. Pēc psihologu novērojumiem Latvijas ģimenēs biežākie domstarpību cēloņi ir sīkas nesaskaņas un regulāras domstarpības, kas nenoliedzami kaitē gan pašiem vecākiem, gan bērniem. Tostarp, kādas attiecības starp ģimenes locekļiem un bērnu – skolotāju. Problēmu labākais risinājuma veids ir par tām runāt, jo sarunas laikā pašam zvanītājam ir iespēja atbrīvoties no iekšējās emocionālās spriedzes un saņemt padomu, lai saredzētu nākamos rīcības soļus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Bieži vien cilvēkiem pietrūkst laika, lai, saskaroties ar problēmām, dotos pie psihologa, vai viņi tās uzskata par nenozīmīgām. Šādos gadījumos atbalsts un iedrošinājums ir viena zvana attālumā. Lai palīdzētu Latvijas ģimenēm stiprināt attiecības, ir izveidots Amigo ģimenes atbalsta tālrunis, kas sniedz Skalbes speciālistu, profesionālu psihologu, konsultācijas par dažādiem jautājumiem saistībā ar pāru attiecībām, attiecībām ar bērniem un viņu uzvedības problēmām, attiecību veidošanu dažādu paaudžu starpā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.