Psihiatre: “Ļoti bieži mūsu pacienti pašārstējas un sāk lietot alkoholu – viņus ir visgrūtāk ārstēt” 30
“Kādreiz profesors Caune teica, ka nav narkoloģijas bez psihiatrijas apakšā. Tātad cilvēks nesāk lietot apreibinošas vielas, ja viņš labi jūtas, ir pašpietiekams, aktīvs un viņam ir daudz interešu, tad viņam nav tendence lietot kādas apreibinošas vielas,” tā TV24 raidījumā “Dr.Apinis” skaidroja psihiatre un Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra Ambulatorā centra Tvaika ielā 2 vadītāja Diāna Neperte, diskutējot par aktualitātēm psihiatrijas jomā un pacientu ārstēšanu.
Ja lieto kādas apreibinošas vielas, tad tā tomēr esot “bēgšana no kādām rūpēm, problēmām, pārdzīvojumiem,” turpināja komentēt psihiatre Neperte.
“Tas, ka mūsu pacienti pašārstējas un sāk lietot alkoholu, arī ir ļoti bieži. Līdz ar to arī visgrūtākie pacienti jau ir šie mix pacienti, kuriem ir abu veidu traucējumi. Viņi ir grūtāk ārstējami, un viņi ir arī mazāk motivēti to darīt. Bet, kurš būs tas pirmais un kurš sekundārs, droši vien varētu būt dažādi,” pieļāva psihiatre. Turklāt līdz ar Covid-19 pandēmiju esot pieaudzis alkohola lietošanas biežums, tajā skaitā attālinātā darba iespēju dēļ.
“Cilvēks jau no rīta var iesākt ar kokteilīti un turpināt strādāt. Kā jau mēs zinām, viss, kas ieiet ikdienā [ikdienas paradumos], tas ir arī ar vislielākajām sekām. Atkarība ir atkarība, tā palielinās, un līdz ar to es pieļauju, ka tam atkarību daudzumam stimuls bija tieši pandēmija un mājsēde,” sacīja psihiatre Neperte, TV24 raidījumā “Dr.Apinis” kopā ar citiem mediķiem plaši diskutējot par psihiatrijas pacientu ārstēšanu un alkoholismu.
Pilnu TV24 raidījumu “Dr.Apinis” variet skatīties video šeit: