Foto: EPA/Scanpix/LETA

Protestētāji ierīko nometni Barselonas centrā 0

Simtiem jaunu cilvēku, galvenokārt studenti, trešdien ierīkojuši protesta nometni Barselonas centrā, iestājoties pret cietumsodu piespriešanu katalāņu separātistu līderiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas
Barselonas Universitātes laukumā uzslietas aptuveni 50 teltis, kas izdekorētas separātistu karogiem un plakātiem, no kuriem daudzi vēsta “Mēs esam 14.oktobra paaudze”.

Spānijas Augstākā tiesa 14.oktobrī piesprieda 13 gadu cietumsodu bijušajam Katalonijas vicepremjeram Urialam Džunkerasam, atzīstot viņu par vainīgu musināšanā uz dumpi un valsts līdzekļu izšķērdēšanā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēl trim katalāņu separātistu līderiem, kas stājās tiesas priekšā saistībā ar neatkarības referenduma sarīkošanu 2017.gadā, tika piespriesti 12 gadu ilgi cietumsodi, bet pieciem citiem apsūdzētajiem – nedaudz īsāki cietumsodi.

Kopš sprieduma pasludināšanas Kataloniju pārņēmuši nemieri, kas bieži pārauguši vardarbībā, demonstrantiem apmētājot policistus ar akmeņiem un Molotova kokteiļiem, uz ko kārtības sargi atbildējuši ar stekiem, asaru gāzi un gumijas lodēm.

Vislielākās nekārtības izcēlās uzreiz pēc sprieduma nolasīšanas. Vardarbībā cieta vairāk nekā 600 cilvēki un vairāk nekā 200 tika aizturēti.

“Spriedums bija pagrieziena punkts, kas lika mums iestāties pret šo pastāvīgo mūsu tiesību pārkāpšanu,” ziņu aģentūrai AFP sacīja viens no protestētājiem.

Nometne izveidota dienu pēc tam, kad Katalonijas neatkarību atbalstošās studentu organizācijas sāka beztermiņa streiku, izraisot konfrontācijas starp studentiem, kuri vēlas apmeklēt lekcijas, un streikotājiem.

Spānijas Augstākās tiesas spriedumu kritizēja visas septiņas Katalonijas publiskās universitātes, kuras manifestā nosodīja “brīvību un tiesību apspiešanu” un pieprasīja “netaisnīgi notiesāto tūlītēju atbrīvošanu”. Taču aptuveni 800 profesori no Katalonijas un citām Spānijas universitātēm nosodīja Katalonijas universitāšu manifestu un pieprasīja to atsaukt.

Spānijas zinātnes, inovāciju un universitāšu ministrs Pedro Duke nostājās profesoru pusē, norādot, ka dažu cilvēku idejas nedrīkst kļūt par uzpurni citiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.