Protestējot pret Ķīnas varu Tibetā, aizdedzinās 100. tibetietis 0
Nepālas galvaspilsētā Katmandu kādā restorānā aplējās ar benzīnu un aizdedzinājās tibetiešu mūks, kļūstot par 100. tibetieti, kas aizdedzinoties protestējis pret Ķīnas varu Tibetā.
Trimdā dzīvojošais tibetietis aizdedzinājās restorāna tualetē pie Boudhanatha stūpas, kas ir viena no galvenajām budistu svētnīcām, un pārbiedēja tūristus, kas restorānā brokastoja, paziņoja vietējā policija. Viņš tika aizvests uz slimnīcu kritiskā stāvoklī. Pirms šīs aizdedzināšanās Tibetas trimdas valdība Indijas pilsētā Dharamsalā bija paziņojusi, ka kopš 2009. gada aizdedzinājušies 99 tibetieši, no kuriem 83 miruši no apdegumiem. Lielākā daļa šo aizdedzināšanās gadījumu notikuši tibetiešu apdzīvotos rajonos Ķīnā.
Trimdas valdības premjerministrs Lobsangs Sangajs šos protestus izskaidroja ar Ķīnas politiku pret tibetiešiem un aicināja starptautisko sabiedrību atbalstīt tibetiešus. Pirmais zināmais šāda veida protests notika 2009. gada februārī, kad Sičuaņas provinces Kirti klostera mūks, turot dalailamas attēlu, aplējās ar eļļu un aizdedzinājās. Nākamā aizdedzināšanās notika 2011. gada martā, un pēc tam tās notika samērā bieži, sevišķi 2012. gada novembrī. Ķīna paziņojusi, ka atbildība par aizdedzināšanos vilni jāuzņemas dalailamam, kas 1959. gadā pēc neveiksmīgas sacelšanās pret Ķīnas komunistu režīmu aizbēga no Tibetas uz Indiju. Ķīna uzstāj, ka tā neliedzot tibetiešiem praktizēt reliģiskos rituālus. Dalailama gan noliedz, ka viņš mudinātu tibetiešus uz aizdedzināšanos.
Ķīna ir okupējusi Tibetu no 1951.g ada un daudzkārt apsūdzēta centienos izskaust tibetiešu kultūru, īstenojot politiskas un reliģiskas represijas, kā arī veicinot etnisko ķīniešu (haņu) migrāciju uz Tibetu.