Foto-LETA/AFP

Propoliss aizbiedē vīrusus 2

Propolisu lieto gan profilaksei un imunitātes stiprināšanai, gan dažādu slimību ārstēšanai kā dabiskās antibiotikas, uzskata neiroloģe un apiterapeite Maruta Naudiņa.

Reklāma
Reklāma

Noslēpums nav atminēts

Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Apiterapeite Maruta Naudiņa uzsver, ka šīs vērtīgās vielas sastāvs un iedarbība nav pilnībā izzināta un pienācīgi novērtēta. Tā sauktajās vecajās Eiropas un Balkānu reģiona valstīs un ASV apiterapija ir ļoti populāra un ir daudz zinātnisku pētījumu par propolisu. Tas spējot atjaunot audus un pat cīnīties ar tik smagu slimību kā vēzis.

Ārste skaidro, ka propolisu var uzskatīt par dabiskajām antibiotikām, kuru iedarbībai nav nekādu blakņu atšķirībā no smagās artilērijas tabletēs. No propolisa bīstas pat izturīgākie vīrusi un citi slimību ierosinātāji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Propoliss lieliski dziedē brūces, palīdz pret iesnām un elpceļu saslimšanām. Pat stropa gaiss, kura sastāvu veido arī propoliss, ir dziedinošs astmas slimniekiem. Marutas Naudiņas praksē bijuši daudzi gadījumi, kad smagas slimības izdevies izārstēt ar propolisu saturošiem preparātiem.

! Propolisu lietojot pirmoreiz, der sākt ar mazumiņu, jo dažkārt pret šo dabas vielu var būt alerģiska reakcija.

Tam jābūt mājas aptieciņā

Apiterapeite iesaka turēt mājas aptieciņā gan propolisu eļļā, gan spirta šķīdumā.

Ja ir elpceļu saslimšanas, mutes un rīkles dezinfekcijai propolisa gabaliņu var vienkārši pakošļāt. Propolisu eļļā var lietot, ja ir ādas problēmas, brūces. Vēl var pilināt degunā un mutē, tas piemērots arī bērniem. Propoliss spirtā īpaši ieteicams brūču apkopšanai, jo dezinficē un izveido aizsargkārtiņu. Pakodīs gan! Bērniem tas netīk, bet nobrāzumus dziedē izcili.

Parastajos apstākļos propoliss nešķīst ūdenī, taču daži ražotāji izstrādājuši īpašu tehnoloģiju un piedāvā propolisa ūdeni. Par šķīduma lieliskajām īpašībām ārste pārliecinājusies praksē. Tas palīdz pat pret sevišķi izturīgām baktērijām, vīrusiem. Lieto 3–5 tējkarotes dienā, bet smagas saslimšanas gadījumā ieteicamas 5–7 tējkarotes. Pārdozēt nevar, taču, īsā laikā uzņemot lielu daudzumu, tā iedarbība spēcīgāka nekļūs. Svarīgi ir lietot regulāri, aptuveni nedēļu vai ilgāk.

! Garšas ziņā propoliss gan nav kārums. Tāpēc ārste bērniem un gardēžiem iesaka medus veikalos nopērkamo šokolādi ar propolisa piedevu.

Reklāma
Reklāma

Dakteres padoms vīrusu laikam

Lietot propolisu profilaksei Maruta Naudiņa iesaka jau tagad, kad sarosījušies dažādi vīrusi. Pirms došanās ārpus mājas propolisu eļļā ieziež degunā, gabaliņu pakošļā mutē.

Ja gadījies saaukstēties vai saslimt, apiterapeite dod padomu pirmām kārtām izlīdzēties ar dabas produktiem. Piemēram, lietot propolisa preparātus (košļāt gabaliņus, dzert tā ūdeni) kopā ar lielu daudzumu zāļu tējas. Propoliss dezinficēs un dziedēs, šķidrums izskalos toksīnus. Vajag arī labi izgulēties un atpūsties.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.