Kā saglabāt savus iecienītākos svētkus? 11
Klimatoloģijā, klimata zinātnē, tiek aplūkoti vairāki iespējamie nākotnes scenāriji. Viens no visticamākajiem ir tā sauktais vidusceļš. Tajā pieņemts, ka oglekļa dioksīda emisijas turpināsies pašreizējā līmenī līdz 2050. gadam un pēc tam samazināsies, bet joprojām nesasniegs nulli līdz 2100. gadam. Šīs iespējas sekas aprakstītas iepriekš tekstā.
Taču ir arī cits, optimistiskāks scenārijs (saukts par “zaļo ceļu”), un tas joprojām ir iespējams. Zaļais ceļš ietver globālu sadarbību starp valstīm un lielas investīcijas zemu oglekļa emisiju tehnoloģijās. Šajā gadījumā pasaule sasniegs Parīzes nolīguma mērķus – un temperatūras pieaugums uz Zemes līdz gadsimta beigām nepārsniegs 2 ºC.
Tiks novērsta klimata katastrofa un valstis centīsies sasniegt ilgtspējīgas attīstības mērķus, tādējādi mazinot nevienlīdzību gan starp valstīm, gan starp to iedzīvotājiem.
Ja patiešām notiks brīnums un pasaule ies šo ceļu, tā tomēr noteikti mainīsies. Piemēram, uz galdiem būs daudz mazāk gaļas. Bet ne tāpēc, ka tas kļūs daudz dārgāka, bet gan tāpēc, ka arvien vairāk cilvēku apzināti izvēlēsies augu izcelsmes pārtiku. Tas ir daudz mazāk kaitīgi planētai un rada ievērojami zemākas siltumnīcefekta gāzu emisijas (pat 75%) nekā gaļas ēdienkarte.
Šajā ideālajā nākotnē mēs visi jau iepriekš plānosim savas ēdienkartes un aprēķināsim tās pēc viesu skaita – rezultātā nebūs pāri palicis ēdiens, jo mūsdienās atkritumu ir vairāk nekā vajadzētu tiem būt.