Eglītes būs virtuālas, bet joprojām smaržīgas 11
Jaungada svinībām piemēroti koki aug apmēram 10 gadus. Tāpat kā visi citi koki, tie ir neaizsargāti pret ekstremāliem laikapstākļiem. Ekstrēmā karstumā un sausumā egles zaudē skujas un kļūst uzņēmīgākas pret slimībām un kukaiņiem. Ja gluži pretēji ir pārāk daudz nokrišņu, koku saknes var nopūt, īpaši jauniem stādiem.
Miljoniem koku, kas tradicionāli rotā mājas Jaunajā gadā un Ziemassvētkos, jau izjūt klimata krīzes sekas.
Ir pāragri runāt par globālu Ziemassvētku eglīšu krīzi, taču lauksaimnieki aktīvi cenšas izdomāt, kā pielāgoties mainīgajai realitātei: izvēlas sugas, kas ir izturīgākas pret laikapstākļiem un meklē veidus, kā cīnīties ar siltuma izraisītajām koku slimībām.
Kas notiks 2050. gadā? Diezgan grūti iedomāties, ka mēs turpināsim visur rotāt dzīvas Ziemassvētku eglītes. Dabiskie koki kļūs daudz dārgāki. Līdz ar to mākslīgās Ziemassvētku eglītes nekur nepazudīs, tās varētu pat kļūt videi draudzīgākas – biežāk tiks izgatavotas no otrreizēji pārstrādātiem materiāliem.
Ziemassvētku eglītes varētu kļūt digitālas. Ar paplašinātās realitātes tehnoloģiju palīdzību skuju kokus varēs ne tikai redzēt, bet arī saost. Un arī pulcēties zem virtuālās eglītes ar visu ģimeni – ja tā būs izkaisīta pa dažādām pilsētām un nevarēs satikties pie īsta galda.