“Prognoze ir samērā slikta.” Profesors par to, ka omikrons var ieviest lielas korekcijas 171
“Omikrons var ieviest lielas korekcijas,” tā TV24 raidījumā “Ziņu top” sacīja profesors, RSU Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs Ģirts Briģis.
Viņš norāda, ka aprēķini par pūļa imunitāti balstījās uz pirmo vīrusa variantu, kas bija mazāk lipīgs. Tāpat bijis
liels optimisms attiecībā uz vakcīnām un cerība, ka tās daudz ko atrisinās, bet savas korekcijas ieviesis vīrusa delta variants, kurš izrādījies savādāks – tas bijis lipīgāks un vakcīnas pret to mazāk efektīvas.
“Mēs redzam, ka diemžēl arī vakcinētie cilvēki saslimst,” sacīja profesors, uzsverot, ka lielas korekcijas mums var ieviest vīrusa omikrona paveids.
“Diemžēl tas, ko mēs šobrīd zinām par omikronu attiecībā uz lipīgumu, uz vīrusa izplatīšanos, prognoze ir samērā slikta. Slikta saistībā ar ārkārtīgi lielo šī vīrusa lipīgumu,” pauda Briģis.
Viņš pastāsta, ka pētījumi liecina, ka šis vīruss plaušu audos vairojas un izplatās 70 reizes vairāk nekā iepriekšējais variants: “Tā ir milzu atšķirība.”
Ziņas no valstīm, kur izplatījies omikrona variants, liecinot, ka dubultošanās laiks saslimstībai ir divas dienas. Tas nozīmē, ka vīruss izplatās ārkārtīgā ātrumā.
“Cerīgākās ziņas, ka ir mazāk smagu gadījumu. Taču, ja ļoti daudz cilvēki vienā īsā laika brīdī saslimst pat viegli, tas nozīmē, ka saslimst arī tie, kuriem ir piecas citas smagas slimības. Šiem cilvēkiem pat viegls vīrusa variants var atstāt nopietnas sekas un tas nozīmē, ka tūlīt ir pārslodze slimnīcām. Tas atkal ir milzīgs slogs veselības sistēmai,” uzsvēra profesors.