Profesore vērtē, vai zinātniekus aizstās mākslīgais intelekts: “Pasaules zinātne ir tādā interesantā krustpunktā” 0

Šobrīd esam realitātē, kurā tehnoloģijas gan iedvesmo, gan biedē. Vienlaikus demokrātisko valstu izaicinājumi ir nodrošināt, lai tehnoloģijas kalpo cilvēces attīstībai, nevis ir drauds. Latvijas sabiedrība pagaidām vēl kritiski vērtē savas zināšanas par mākslīgo intelektu un tā pielietojumu, tomēr mākslīgais intelekts ir mūsu tagadne un nākotne.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Telegram” kanālos arvien satraucošākas krievu atzīšanās: Karš ir kļuvis par komadieru privāto biznesu
11 km no mājām suns atrod un drošībā nogādā divus gadus vecu bērnu, kuru visu nakti izmisīgi meklēja policija
Kokteilis
Līdz nedēļas beigām lielo džekpotu izvilks šīs četras Zodiaka zīmes
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Dr. Apinis” Maija Dambrova, Rīgas Stradiņu universitātes, Latvijas Organiskās sintēzes institūta profesore, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenā locekle, jaunu zāļu vielu molekulāro darbības mehānismu pētniece norāda, ka zinātniekiem mākslīgais intelekts nav apdraudējums.

“Pasaules zinātne ir tādā interesantā krustpunktā, jo nāk iekšā mākslīgais intelekts, par kuru katram zinātniekam, katrai valstij vajadzētu būt savam viedoklim. Līdz ar to – viss ir jāizmēģina,” pauž Dambrova. “Arī man bija šoks, kad jau kādus desmit gadus atpakaļ, starp profesijām, kuras pazudīs, bija minēti, piemēram, ģimenes ārsti, bet zinātnieki joprojām ir listē. Īpaši bioloģijas zinātnieki, ka tos vajadzēs – to pat lielas Amerikas autoritātes atzīst,” pauž profesore.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa stāsta, ka Latvijas zinātne iet kopsolī ar visu pasauli. Tomēr mums ir vajadzīgi pašiem savi dati, lai labāk spētu izprast, kā dzīvot mūsu teritorijā, šajos klimatiskajos apstākļos un pasaules apstākļos.

Jau ziņots, ka Saeima 6.martā pieņēma Mākslīgā intelekta centra likumu. Savukārt valdība nolēma Nacionālā mākslīgā intelekta centra izveidei piešķirt 370 000 eiro. Likuma mērķis ir veicināt “uzticama un droša mākslīgā intelekta pielietošanu sabiedrības labā produktivitātes un konkurētspējas celšanai”. Virzot uzticamas un drošas mākslīgā intelekta inovācijas nozarēs, jaunais likums noteic mākslīgā intelekta tehnoloģiju ekosistēmas izveidi, tās tiesisko ietvaru publiskā un privātā sektora un augstskolu sadarbībai, atbalstot mākslīgā intelekta tehnoloģiju atbildīgu pielietošanu un attīstību.

Centra izveides mērķis ir sekmēt sabiedrības prasmes un vienlīdzību mākslīgā intelekta jomā, kā arī rūpēties par to, lai mākslīgā intelekta sistēmas tiktu izmantotas ētiski, atbildīgi un droši, ievērojot cilvēka pamattiesības. Centram savā darbībā būs arī jāīsteno pasākumi saistībā ar mākslīgā intelekta lietošanu saistīto risku mazināšanai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.