“Ir daudz un dažādi iemesli, kāpēc notiek insults, taču pats galvenais, kas jāatceras, ja ir bijis insults, ka pēc tam cilvēkam visu mūžu ir jālieto trombus šķīdinošas zāles,” “RīgaTV 24” raidījumā “Dr.Apinis” sacīja Rīgas Stradiņa universitātes profesore, neiroloģe Evija Miglāne.
Miglāne norādīja, ka insulta cēloņi ir daudz un dažādi, taču visbiežākie ir – ateroskleroze, asinsvadu nosprostojums aterosklerozes dēļ. “Un tad vai nu tas nosprostojums ir tik liels, tik lielā asinsvadā, ka asinsvada augstāk esošās daļas paliek bez plūsmas, un tur notiek insults, vai no tās sašaurinājuma vietas atraujas trombs un aizsprosto kādu no sīkākiem vadiem,” viņa skaidroja.
Profesore norāda, ka šajā gadījumā ir vairāki varianti, ko darīt – dzert antitrombotiskās – trombus šķīdinošās zāles, vai arī nepieciešama asinsvada operācija, vai cilvēkam palīdzēt endovaskulāri, lai tas asinsvadu sašaurinājums samazinātos.
“Otrs variants, kāpēc visbiežāk notiek insults ir trombs jeb embols no sirds. Un šeit atkal ir jāmin tas vārds – mirdzaritmija,” sacīja Miglāne.