
Atsvaidzinās remdena duša 0
Kā vislabāk sagatavoties darba dienai šādā karstumā? Vai lielāks efekts ir vēsai vai kontrastdušai? Vai drīkst iet kontrastdušā, ja ir paaugstināts asinsspiediens? ILZE SMILDZIŅA Ogrē
No rītiem var 5 – 10 minūtes atsvaidzināties remdenā dušā, bet pēc tam nenosusināties dvielī, lai svaiguma efekts saglabājas ilgāku laiku. Ja iespējams, tā var rīkoties vairākas reizes dienā. Ja cilvēks pārnāk mājās sakarsis, ūdens temperatūra, mazgājoties dušā, nedrīkst būt pārāk zema (ne mazāka par 26 – 30 °C).
Var rītu sākt arī ar kontrastdušu. Iesākumā ūdens temperatūras kontrastam jābūt nelielam – ap 5 °C, lai nebūtu pārāk liela slodze imūnsistēmai, piemēram, 30 °C un 35 °C. Pēc tam temperatūras starpību pakāpeniski par dažiem grādiem palielina. Zem siltā ūdens strūklas pastāv 1 – 1,5 minūti, bet zem vēsās – pusminūti (vai 2 un 1 minūti), to atkārto četras piecas reizes. Pats galvenais – ievērot pakāpenības principu.
Cilvēkiem, kuriem ir sirds mazspēja, stipri paaugstināts asinsspiediens, bijis miokarda infarkts vai insults, pirms sākt sevi rūdīt ar kontrastdušām, vajag konsultēties ar ārstu. Slimojot ar tromboflebītu, kad iekaisušas kāju vēnas, šādas ūdens procedūras var veicināt trombu atraušanos un izraisīt nopietnas komplikācijas, tādēļ no tām jāatsakās.