Absolvents: atšķirība starp skolām bija ļoti liela 1
“Atšķirība starp skolu, kurā mācījos līdz tam, un privātskolu bija ļoti liela. Valsts skolā mācības mani maz interesēja. Jutos nevajadzīgs, nepamanīts. Vienmēr izvēlējos apsēsties pēdējā solā. Daudzos mācību priekšmetos pat necentos iedziļināties. Labi, ka vecāki saprata – kaut kas galīgi nav kārtībā. Atnākot mācīties uz šo privātskolu, vispirms acīs iekrita telpu glītais interjers. Galdi nebija aprakstīti. Sajutos komfortabli. Un arī skolotāju attieksme te bija daudz personīgāka. Pat pie direktores varēja iet parunāties ne tikai tad, kad nogāzts kāds “pods”, bet jebkurā laikā. Uzlabojās manas atzīmes, parādījās azarts mācīties. Var teikt, vienā mirklī no huligāna pārvērtos gandrīz par teicamnieku,” stāsta Mārtiņš.
Pēc Humanitārās privātģimnāzijas absolvēšanas viņš vispirms studēja datordizainu Starptautiskajā psiholoģijas institūtā, vēlāk turpināja izglītoties Itālijā, Marangoni institūtā, maģistrantūrā apgūstot zīmolu menedžmentu. Šobrīd Mārtiņš Pūpols ir pieprasīts modes dizainers ne tikai Latvijā, bet arī Amerikā un citviet pasaulē. Latvijā kā mārketinga konsultants sadarbojies ar zīmoliem “Stenders”, “Lattelecom”, “Elier” u. c. Itālijā strādājis ar pasaulē pazīstamiem modes zīmoliem – “Armani” un “Dolce&Gabbana”.
Lai uzzinātu, kāda ir skolēnu un viņu vecāku pieredze ar privātskolām, veicu nelielu aptauju internetā. Lūk, divas zīmīgas atbildes. Zaiga: “Man piedāvāja skolotājas vietu vienā privātskolā, bet es atteicos. Jau pirmajās pārrunās skolas direktore paziņoja, ka skolēniem būs jāliek labas atzīmes tāpēc vien, ka vecāki par to maksā. Kāda gan tad var būt attieksme pret mācībām? Arī iekšējās intrigas starp bērniem privātskolās tādas pašas kā valsts skolās, varbūt pat vēl asākas, jo notiek “mērīšanās” ar vecākiem. Savus bērnus šādā skolā nemūžam nelaistu.”
Ilga: “Divi man pazīstami puiši mācījās privātskolā, un viņus tur labi “savāca”. Mazas klases, līdz ar to allaž esi redzams un dzirdams. Labas attiecības skolēnu vidū. Nekādu mērīšanos ar papiņu maka biezumu nemanīju.”