Privatizācijas sertifikāti – vēl 2,5% 0
Lasīju, ka vēl palicis pāri ap trim miljoniem privatizācijas sertifikātu. Kur tie palika, un ko tad vēl grib privatizēt? Anna Timoškāne Rīgā
Iedzīvotājiem kopumā tika piešķirti 112,38 miljoni privatizācijas sertifikātu, no kuriem “neizmantoti ir palikuši 2,758 miljoni privatizācijas sertifikātu, tas ir, 2,5% no kopā piešķirto privatizācijas sertifikātu skaita,” atbild Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa. “Privatizācijas sertifikātiem nav derīguma termiņa, taču tos var izmantot tikai valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un zemes izpirkšanas procesa ietvaros, kas ir termiņos ierobežoti. Vēl neizmantotos privatizācijas sertifikātus kā maksāšanas līdzekli var izlietot dzīvojamo telpu privatizācijā; pastāvīgā lietošanā esošās zemes izpirkšanā; valsts un pašvaldības ēku, būvju un zemju privatizācijā; valsts un pašvaldības kapitāla daļu privatizācijā. Tāpat personām ir tiesības pārdot sev piederošos privatizācijas sertifikātus licencētām starpniecības sabiedrībām: AS “Swedbank”, SIA “Sistēma MV”, SIA “Vērtspapīru birojs Ratta”, AS “Rietumu banka”, SIA “Niko-Loto”, SIA “Invest SL”, SIA “Hipo apdrošināšana un sertifikāti” un SIA “TC Invest”. Pēdējais minētais licenci ieguvis tikai šī gada jūnijā. “TC Invest” pārstāvis Harijs Riekstiņš vairījās izteikt prognozes, cik gadus vēl varētu būt aktuāla privatizācija. “Esam jauns spēlētājs. Tas jau ir atkarīgs no valdības, cik ilgi privatizācija tiks pagarināta. Visi jau to gribētu zināt,” īsi noteica H. Riekstiņš.
Atgādinu, ka šobrīd valdībā aktuāls jautājums ir par bankas “Citadele” likteni. Valdība lēma atsākt tās pārdošanu, taču Saeimas komisijās nodoti opozīcijas sagatavoti grozījumi valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā. Šī likumprojekta mērķis ir atlikt AS “Citadeles banka” pārdošanu.