Princis Harijs un Megana Mārkla viesojas Kolumbijā

Princis Harijs nopietnās nepatikšanās: to informāciju nedrīkstēja publicēt! 0

Labdarības organizācijas “Sentebale”, kuru līdz ar Lesoto princi Seeiso 2006. gadā dibināja princis Harijs, vadītāja Dr. Sofija Čandauka (Sophie Chandauka) apsūdzējusi Hariju “sistemātiskā iebiedēšanā un uzmācībā”, apgalvojot, ka viņš “atbrīvojis Saseksas mašinēriju”, kas izraisījusi vairākus atkāpšanās gadījumus no organizācijas vadības šonedēļ, raksta The Guardian.

Reklāma
Reklāma
Trampa pacietības mērs beidzot ir pilns – Kremlis sāk stostīties
Veselam
Kā saprast, ka organismam trūkst D vitamīna? 5 pazīmes, kas palīdzēs to atklāt
TESTS. Iespējams, pasaulē vienkāršākais tests, kurā 90% izgāžas kā vecas sētas
Lasīt citas ziņas

Intervijā ar Trevoru Filipu (Trevor Phillips) kanālā Sky News, Čandauka norādīja:

“Vienīgais iemesls, kāpēc es šobrīd esmu šeit, ir tas, ka otrdien princis Harijs bez jebkāda brīdinājuma vai ziņošanas mums, valstu direktoriem vai izpilddirektoram, atļāva publiskot ārkārtīgi kaitējošu informāciju. Tas ir uzmācības un mobinga piemērs plašā mērogā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Otrdien Harijs paziņoja par atkāpšanos no organizācijas patrona amata, kopā ar līdzdibinātāju princi Seeiso izplatot paziņojumu, kurā teikts, ka viņi spiesti atkāpties “solidaritātes vārdā” ar valdi, kas bija atkāpusies saistībā ar strīdu ar Čandauku. Strīds, kā ziņots, esot saistīts ar lēmumu koncentrēt līdzekļu vākšanu uz Āfriku.

Viņi rakstīja, ka sadarbība ar Čandauku “sabojājās neatgriezeniski, radot nepanesamu situāciju”.

Tikmēr Sky News avots, kas tuvs bijušajiem valdes locekļiem, norādījis, ka Čandaukas apgalvojumi par Harija un viņa komandas mobingu esot pilnībā nepamatoti.

Savā paziņojumā šonedēļ Čandauka pauda:

“Ir cilvēki, kas uzskata, ka viņi stāv pāri likumam, pazemo citus un pēc tam uzņemas upura lomu, izmantojot to pašu mediju, kuru publiski nicina, lai kaitētu tiem, kuri uzdrošinās izaicināt viņu rīcību.
Aiz visa šī ‘upura naratīva’ un presē izplatītās fikcijas slēpjas sievietes stāsts, kura uzdrošinājās atklāt vāju pārvaldību, sliktu vadību, varas ļaunprātīgu izmantošanu, mobingu, uzmākšanos, sieviešu nicināšanu un sekojošo piesegšanu.”

Sentebale tika izveidota, lai palīdzētu HIV un AIDS skartiem bērniem un pusaudžiem Lesoto un Botsvānā.

Harija dramatiskā aiziešana no labdarības organizācijas notika piecus gadus pēc viņa emocionālās uzrunas Sentebale vakariņās 2020. gadā, kur viņš pateicās organizācijai par atbalstu pēc mātes nāves.

Harija pārstāvji līdz šim nav komentējuši apsūdzības.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.