Priesteris: Prasību strādājošajiem vakcinēties nevar tiešā veidā attiecināt uz katoļu garīdzniekiem 160
Lelde Veinberga, TV24
“Mums ir tāda iekšējā vienošanās, ka mēs savā starpā cenšamies par šo nerunāt, jo nav pilnīga vienotība,” uz jautājumu, vai pret Covid-19 vakcinējušies baznīcas apkalpojošais personāls, TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” atbild priesteris, Salaspils Romas katoļu draudzes prāvests Ilmārs Tolstovs.
“Katoļu baznīca Latvijā nav vientuļa sala un mēs savā ziņām esam saistīti ar citām draudzēm un konfesijām. Mani pārsteidza, ka ir garīdznieki, kuru draudzes smēlās informāciju no dažādiem sektantiskiem strāvojumiem. Mēs zinām, ka Latvijā ir harismātiskas draudzes, kas iestājas pret vakcināciju. Īsti nezinu to pamatojumu.
Protams, ir dažādas šis te teorijas, kas saistītas ar dažādām atklāsmēm un tā tālāk, bet mani pārsteidza, ka ir garīdznieki, kuri uz šo “uzķērās”, tāpēc arī garīdznieku vidū nav tādā pilnīga vienotība. Teikšu, ka vairākums tomēr ir vakcinējušies un ir par vakcināciju, taču šis jautājums nav tik vienkāršs,” atzīst priesteris.
Vai pēc 15. novembra tomēr nenāksies uzzināt, kuri no darbiniekiem ir vai nav vakcinējušies, vai arī valsts lēmums nevar ietekmēt baznīcas darbošanos?
“Šis ir interesants jautājums, jo daudzi uzskata, ka mēs arī esam valsts ierēdņi un prasa, kāds ir mūsu darbalaiks. Mums nav darbalaika, līdz ar to es domāju, ka šis jautājums tiks risināts. Katoļu garīdznieku nevar pielīdzināt darbiniekam, jo es nestrādāju – mana kalpošana nav darbs, mana priesterība ir mans dzīvesveids.
Es kā priesteris dzīvoju 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā. Varbūt citās konfesijās ir algoti mācītāji, katoļu baznīcā mēs neveicam algotu darbu. Ja valsts pieņems likumu, kas noteiks strādājošiem darbiniekiem vakcinēties, attiecībā uz katoļu priesteriem nevar tiešā veidā šādu normu virzīt,” uzsver I. Tolstovs.
Saistībā ar šo jautājumu plānots sanākt sadarbības grupai, kurā piedalīsies gan baznīcas pārstāvji, gan eksperti no Tieslietu ministrijas.