Telpu var mainīt minimāliem līdzekļiem 0
Ielaist gaismu
Krēslaina telpa vienmēr izskatās mazāka un neomulīgāka. Iespējams, pietiks, ja griestu gaismeklī esošo spuldzi nomainīs pret lielākas jaudas spuldzi. Labu efektu var panākt arī, tumšākajā stūrī piestiprinot sienas lampu vai uz plaukta novietojot nelielu galda lampu. Lai saprastu, kas tieši vajadzīgs, šos variantus der vispirms izmēģināt, izmantojot pārnēsājamus gaismas ķermeņus no citām telpām.
Sienas uzrunā pirmās
Svaigs krāsojums atsvaidzinās pat visapnikušāko telpu. Krāsoto sienu vienkārši nomazgā, tādējādi iegūstot gaišāku plakni, bet uz netīrākajām vietām, izmantojot trafaretu, izveido dekoratīvus zīmējumus, krāsu joslas vai ģeometriskas figūras.
Ja sienu klāj jau savu laiku nokalpojušas tapetes, ir vairāki varianti, kā tās atjaunot. Visātrākais, bet neizturīgākais variants – pārkrāsot jau esošās tapetes (arī nekrāsojamās) ar vairākām akrila krāsas kārtām. Otrs variants – nomainīt tikai tapešu apakšējo daļu, jo tā nodilst un smērējas visātrāk. Tikai jāsaskaņo tapešu veids, tonis un noskaņa ar tām, kas paliks augšējā plaknē. Rakstainām tapetēm der piemeklēt tāda paša toņa vienkrāsainas tapetes, bet vienkrāsainām – līdzīga toņa tapetes ar ornamentu vai svītrām. Lai salaidumvieta izskatītos glītāk, var izmantot pieskaņotu tapešu bordi. Trešais variants – vecās tapetes noplēš un uzklāj jaunas, izvēloties biezas mazgājamas tapetes (tad šis pārklājums kalpos ilgāk).
Dekoratīvi griesti
Tiem, kas gatavi tomēr iztērēt vairāk līdzekļu, labs risinājums ir iestiepjamie griesti. To ierīkošana aizņems ne vairāk kā pusi dienas, jo sastāv no profila līstēm un speciālā, nostiepjamā materiāla/auduma. Griesti pieejami ne tikai baltā, bet arī dažādos citos toņos, un ar to palīdzību iespējams izveidot ļoti dekoratīvu telpu. Tomēr viens noteikums jāievēro – sienām jābūt līdzenām, citādi no neglītām spraugām sienu augšpusē neizbēgt.
Vienkāršākais veids, kā nomainīt veco grīdas segumu, ir to pārklāt ar priekšnama apstākļiem (mitrums un putekļi) piemērotu paklāju. Otrs variants – lamināts quick step, ko iespējams ieklāt uz jau esošā seguma. Darbu var paveikt saviem spēkiem, turklāt nelielā priekšnamā tas būs paveicams dienas laikā.
Durvju atsvaidzināšana
Tiem, kam patīk eksperimentēt, derēs dekorēšanas darbi, kas būtiski pārmaina durvju izskatu. Parasti priekšnamā ir vismaz divas vai vairākas durvis, līdz ar to durvju izskats būtiski ietekmē visas telpas noskaņu. Lai nemainītu citu telpu vizuālo tēlu, pārkrāsot vai dekorēt var tikai vienu durvju pusi – to, kas redzama priekšnamā.
Jāņem vērā, ka darbošanās ar durvīm neies tik ātri kā sienu pārkrāsošana vai lamināta ieklāšana. Būs vajadzīgas divas brīvdienas, bet varbūt pat vēl kāds darba dienas vakars, ja durvis pārkrāsos pēc visiem likumiem, noņemot veco krāsu, špaktelējot, vairākkārt krāsojot un ļaujot katrai kārtai kārtīgi nožūt. Steidzīgākie var izvēlēties pārkrāsot tikai durvju aplodas un nomainīt rokturus vai arī veidot dekoratīvas joslas ar aerosolveida krāsām, iztiekot bez otām.
Spogulis
Jaunu seju priekšnamam var piešķirt, ievietojot tajā citādu spoguli. Ja līdz šim tas bijis liels, iespējams izveidot kolāžu no daudziem mazākiem spogulīšiem. Ja turpretī spogulis bijis tikai neliels, to var aizstāt ar lielu spoguli, kurā apskatīt sevi visā augumā. Pārmaiņas telpā noteikti pamanīs ikviens viesis.
Tīrs skats
Pēdējais punkts uz “i” – novākt visu, kas traucē skatienam brīvi klīst pa telpu: apavu kalni, nosviestas somas, atslēgas, šalles un citi aksesuāri rada nekārtības un reizē arī saspiestības sajūtu. Šo problēmu palīdz atrisināt pārdomātas glabātavas ierīkošana vai gluži vienkārši jauna kumode.