Koka logi – visekoloģiskākie 0
– No ekoloģiskā viedokļa koka logiem līdzinieku nav, – atzīst Juris Bušs. – Koks ir atjaunojamais resurss, alumīnijs un plastmasa – ne. Protams, koka konstrukcijas impregnē, lai tās pasargātu no sēņu infekcijām. Ja to nedarīs, veidosies pelējums, kas bieži vien ir bīstams ne tikai kokam, bet arī mājas iemītniekiem.
Impregnants, vērtējot pēc drošības datu lapām, nebūt nav tik bīstams, jo darbam ar to nav nepieciešami individuālie aizsardzības līdzekļi. Tas veidots uz ūdens bāzes. Ieejot krāsotavā nav jūtama, piemēram, kodīga smaka. Vēlāk, ekspluatācijas laikā, šāds apdares materiāls ir elpojošs un elastīgs, tajā neveidojas plaisas, pat kokam uzbriestot un izžūstot.
– Tos, kuri uztraucas par līmēto konstrukciju ekoloģiskumu, varu nomierināt – brusu līmēšanai izmanto PVA līmi, to pašu balto līmi, ar ko bērni skolā līmē papīru. Šī līme ir tikai mazāk atšķaidīta. Tā ir arī uzlabota līdz D3 un D4 līmenim, nodrošinot pietiekamu mitrumizturību. Apdares materiāli visbiežāk tiek importēti no Vācijas. Tiek ievēroti augsti kvalitātes, ekoloģijas un nekaitīguma standarti. Nav nekādu augstspiediena piesūcināšanas kameru. Vairākumu krāsu atļauts izmantot pat bērnu rotaļlietu apdarē, – stāsta Mārtiņš Siliņš.
Bīstamu ķimikāliju izmantošana koksnes apstrādē ir mīts, skaidro Inguss Spule. Pasūtītāju, protams, tas uztrauc, un viņu nākas nomierināt, ka tiek izmantoti videi draudzīgi materiāli, kas lielākoties novērš pelējuma sēnes rašanos.